Przeróbka R20

Awatar użytkownika
szczurpreriowy
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1294
Rejestracja: 2005-02-11, 00:12
Lokalizacja: Wrocław

Przeróbka R20

Post autor: szczurpreriowy »

Przeróbka R20 tak sobie myślę: przestrzeni ładunkowa w R20 to porażka,
Chyba jedynie kilka skrzynek piwa tam wejdzie... :grinser
Wszystko przez ramę od 105, a gdyby tak postawić R20 na ramie bostona?
Przestrzeń ładunkowa by znacznie wzrosła, trzeba by trochę wydłubać nowa podłogę, pewnie burty od środka wzmocnić i zrobić jakieś fajne otwieranie paki Na razie tylko w tym widzę większy problem, co sądzicie o mojej wizji.
Ps.
Jak by ktoś chciał to mam na zbyciu rześka ramę od Bosto.
Z setek tysięcy różnych „Syrenek”składa się jedną Wielką Syrenę.Syrena Matka,
która rodzi się z własnych dzieci.Syreny,które swojej sprawności nie zawdzięczają już dziś fabryce i „składają się”z innych,poprzednich dawców detali...
Awatar użytkownika
KAZIO_
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 201
Rejestracja: 2007-10-18, 18:39
Lokalizacja: marymont

Post autor: KAZIO_ »

Ja mam tylko dwa spostrzeżenia ;1. dużo pijesz skoro kilka skrzynek piwa to za mało :grinser 2. Nikt teraz nie używa r 20 do wożenia gabarytów, zresztą kilka lat temu naukowcy z Lublina wymyślil wóz co się Żuk zowie- tam to dopiero sie krzynek z piwem zmieści i nic nie trzeba przerabiać :devil3
Awatar użytkownika
batagur
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1230
Rejestracja: 2005-11-08, 19:53
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: batagur »

KAZIO_ pisze:Ja mam tylko dwa spostrzeżenia ;1. dużo pijesz skoro kilka skrzynek piwa to za mało :grinser 2. Nikt teraz nie używa r 20 do wożenia gabarytów, zresztą kilka lat temu naukowcy z Lublina wymyślil wóz co się Żuk zowie- tam to dopiero sie krzynek z piwem zmieści i nic nie trzeba przerabiać :devil3
a ja mam spostrzerzenie że Ty dużo piszesz ale mało na temat...

Szczurze podłoga może być drewniana :) A widzisz to w formie "idealnego" przeszczepu czy z wyglądu też jakieś zmiany?
Awatar użytkownika
KAZIO_
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 201
Rejestracja: 2007-10-18, 18:39
Lokalizacja: marymont

Re: Przeróbka R20

Post autor: KAZIO_ »

Mniej pisz, więcej czytaj:
szczurpreriowy pisze:, trzeba by trochę wydłubać nowa podłogę, pewnie burty od środka wzmocnić i zrobić jakieś fajne otwieranie paki Na razie tylko w tym widzę większy problem,
Awatar użytkownika
Lizard
-#Junior
-#Junior
Posty: 142
Rejestracja: 2007-02-10, 12:29
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Lizard »

batagur pisze: a ja mam spostrzerzenie że Ty dużo piszesz ale mało na temat...
Ale rację ma
PF 126p '85
Awatar użytkownika
szczurpreriowy
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1294
Rejestracja: 2005-02-11, 00:12
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: szczurpreriowy »

batagur z zewnątrz miała by wyglądać jak oryginał, teraz dłubię bosto w 1,3
na razie to jest priorytet. Mechanikę mam już zrobiona, teraz wyspawać budę i będzie można zaprezentować się na forum, ale to będzie inny temat 8) .
Jak bym robił R20 to podłoga paki była by na wysokości podłogi bostona, pogłębił bym ją i zrobił bym z blachy.
Z setek tysięcy różnych „Syrenek”składa się jedną Wielką Syrenę.Syrena Matka,
która rodzi się z własnych dzieci.Syreny,które swojej sprawności nie zawdzięczają już dziś fabryce i „składają się”z innych,poprzednich dawców detali...
Awatar użytkownika
KIEROWCA
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4555
Rejestracja: 2005-02-24, 23:43
Lokalizacja: PRL
Kontakt:

Post autor: KIEROWCA »

szczurpreriowy pisze:batagur z zewnątrz miała by wyglądać jak oryginał, teraz dłubię bosto w 1,3
na razie to jest priorytet. Mechanikę mam już zrobiona, teraz wyspawać budę i będzie można zaprezentować się na forum, ale to będzie inny temat 8) .
Jak bym robił R20 to podłoga paki była by na wysokości podłogi bostona, pogłębił bym ją i zrobił bym z blachy.
To kup po prostu jakiegos pordzewialego Bostona, obetnij bude, ale zostawiajac podloge na ramie, dorob scianke za fotelami i nieco wydluzone burty od R20. Calkiem praktyczny pikap by z tego powstal aczkolwiek uwazam, ze Bostonka i tak jest najpraktyczniejsza jesli chcesz cos wozic, drugim takim samochodem byl chyba tylko Citroen C-15...

PS. Na poczatku lat 70 inzynierowie eksperymentowali miedzy innymi nad Syrena 104 pikap i tam byla wlasnie plaska podloga i normalnie otwierana burta jak w Duzym Fiacie. Pamietam, ze kiedys wpadla mi w rece jakas stara Auto Technika Motoryzacyjna chyba jeszcze z lat 80 i tam byl taki art Zielinskiego Syreny z Bielska Bialej.
Pozdro
::::Poradnik kompleksowej wiedzy syrenkowej ==UZUPEŁNIENIE GLINKI::::
===> http://chomikuj.pl/mariuszw2145/SYRENA <=== :dresiarz
::::Najljepsze jest nalanie do pełna w progi łoju baraniego na gorąco::::
105
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 31
Rejestracja: 2007-09-19, 12:38
Lokalizacja: wrocław

Post autor: 105 »

Jak by zrobił to z bosto to by była bosto pick up a nie R20, one inaczej wygladaja.
105 zawsze do przodu bez oglądania się za siebie (i tak nic niewidać -siwo-niebieski dym)
Awatar użytkownika
KIEROWCA
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4555
Rejestracja: 2005-02-24, 23:43
Lokalizacja: PRL
Kontakt:

Post autor: KIEROWCA »

105 pisze:Jak by zrobił to z bosto to by była bosto pick up a nie R20, one inaczej wygladaja.
No to nie da sie uzyskac wiekszej przestrzeni ladunkowej pozostawiajac seryjna rame od 105 :/ Jakby bylo to mozliwe, to zapewne zrobiono by tak w fabryce. Duzy wznios skrzyni ladunkowej w R20 wynika wlasnie z zastosowania ramy od 105 w kotrej wysoko umieszczono mocowanie resorow. O ile w samochodzie osobowym jeszcze od biedy to uchodzi, bo i tak za fotelami umieszczono zbiornik paliwa to w R20 w ogole sie to nie sprawdza...
::::Poradnik kompleksowej wiedzy syrenkowej ==UZUPEŁNIENIE GLINKI::::
===> http://chomikuj.pl/mariuszw2145/SYRENA <=== :dresiarz
::::Najljepsze jest nalanie do pełna w progi łoju baraniego na gorąco::::
Awatar użytkownika
szczurpreriowy
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1294
Rejestracja: 2005-02-11, 00:12
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: szczurpreriowy »

kierowca czytaj co napisałem R20 ma wygladać z zewnatrz oryginalnie,tzn mieć burty r20.
Żeby pakę powiekrzyć, proponowałem polożoć ją na ramie bościaka.
Ale gdybym miał robić pickupa i nie zależało by mi z czego on będzie, to chciał bym żeby paka była dopasowana z takiego żuka.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
KIEROWCA
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4555
Rejestracja: 2005-02-24, 23:43
Lokalizacja: PRL
Kontakt:

Post autor: KIEROWCA »

szczurpreriowy pisze:kierowca czytaj co napisałem R20 ma wygladać z zewnatrz oryginalnie,tzn mieć burty r20.
Żeby pakę powiekrzyć, proponowałem polożoć ją na ramie bościaka.
Ale gdybym miał robić pickupa i nie zależało by mi z czego on będzie, to chciał bym żeby paka była dopasowana z takiego żuka.
Czyli prawie dokladnie to, co napisalem :devil3 Pamietaj tylko, ze rama w bostonie jest dluzsza niz w 105 to Ci bedzie wystawala spod paki poprzeczka :grinser Poza tym bez przerobki burt sie nie obejdzie bo w R20 masz cholernie wysoko polozona podloge i dlatego chociazby masz ten skos pod z tylu przyczepki. Jak zrobisz normalnego pikapa z plaska podloga to to bedzie Ci tylko przeszkadzac bo krawedz zaladunku bedzie wciaz tak wysoko jak w R20 :zdziwko

PS. Syrena z tylem od Zuka??? Ciekawie by wygladalo tylko by chyba nieco zwezony musial byc :smiech Osobiscie widzialem kiedys Bostona z bocznymi burtami wspawanymi z blachy od Zuka i kanciastymi nadkolami pelen odlot :devil3
::::Poradnik kompleksowej wiedzy syrenkowej ==UZUPEŁNIENIE GLINKI::::
===> http://chomikuj.pl/mariuszw2145/SYRENA <=== :dresiarz
::::Najljepsze jest nalanie do pełna w progi łoju baraniego na gorąco::::
Awatar użytkownika
batagur
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1230
Rejestracja: 2005-11-08, 19:53
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: batagur »

jak już łączymy głyupio samochody, to mi się strasznie podoba syrena combi, nie wiem czy była za 102 czy wcześniejszej wersji ale wyglada SUUUPER :D

[ Dodano: 2007-12-15, 22:48 ]
ale projekt Szczurze ciekawy :ok3 już nie mogę się doczekać jakiś fotek...
105
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 31
Rejestracja: 2007-09-19, 12:38
Lokalizacja: wrocław

Post autor: 105 »

batagur pisze:jak już łączymy głyupio samochody, to mi się strasznie podoba syrena combi, nie wiem czy była za 102 czy wcześniejszej wersji ale wyglada SUUUPER :D

[ Dodano: 2007-12-15, 22:48 ]
ale projekt Szczurze ciekawy :ok3 już nie mogę się doczekać jakiś fotek...
A ja widziałem juz cześc prac zrobionych.
105 zawsze do przodu bez oglądania się za siebie (i tak nic niewidać -siwo-niebieski dym)
ZOMO71
Posty: 6
Rejestracja: 2007-12-29, 15:36
Lokalizacja: grójec\k wawy

Post autor: ZOMO71 »

ludzie modyfikują syreny dla szpanu lub z głupoty.Po co ci większa przestrzeń ładunkowa jak i tak nic nie będziesz woził?????
SZANUJ SYRENE
Awatar użytkownika
Marcin Hojan
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 724
Rejestracja: 2005-12-02, 14:22
Lokalizacja: Szamocin

Post autor: Marcin Hojan »

ZOMO71 pisze:ludzie modyfikują syreny dla szpanu lub z głupoty.
Czytaj to: http://syrena.nekla.pl/forum/viewtopic.php?t=5698
Mercedes 190E 1993 :)
Romet Ogar 200 1986 :)
ODPOWIEDZ