Remont Nysy 522

Informacje techniczne innych pojazdów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Mateusz Rozynek
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 55
Rejestracja: 2008-01-09, 21:06
Lokalizacja: Wolsztyn

Remont Nysy 522

Post autor: Mateusz Rozynek »

Witam jestem nowy na forum i chciałbym przedstawić Wam moją nysę:
Nysa pochodzi z 1992 roku kupiliśmy ją jakieś 7lat temu i używana była jako samochód transportowy i od tego czasu spodobało mi się nią jeździć. W tej chwili nyska jest odnawiana w moim garażu została całkowicie rozebrana do ostatniej śrubki nawet silnik, jednak silnik okazał sie być uszkodzony (rysy w czwartym cylindrze) więc kupiliśmy nówkę silnik. cała karoseria, rama i zawieszenie zostało wypiaskowane i okazało się że jest w dobrym stanie. w tej chwili nyska stoi na kołach i już powoli będzie przygotowywana do malowania jeszcze tylko małe prace wykończeniowe. Jest to wersja policyjna więc miała odsuwane drzwi z 2 stron, niestety zostały zaspawane gdyż problem jest z prowadnicami i uszczelnieniem w tego typu drzwiach. Instalacja elektryczna zostanie zrobiona od nowa żeby nie było niepotrzebnych niespodzianek w czasie jazdy, zostanie ocieplona a co za tym idzie wygłuszona(już zakupiłem maty), felgi już niedługo zostaną pomalowane proszkowo na metalik, zderzaki planuję chromować, klamki wypolerować i pomalować lakierem bezbarwnym, zmieniono już przewody hamulcowe na nówki i zakonserwowano nadwozie od dołu. Jak narazie to tyle będę informował o dalszych postępach.
poniżej fotki.
Co wy na to??
Pozdrawiam Mateusz

Jako że wiele fotek pouciekało z mojej stronki to wrzucam link z całej fotorelacji budowy Nyski z Facebooka:

https://www.facebook.com/rozynek.mateus ... 925&type=3

[ Dodano: 2008-01-09, 22:28 ]
c.d.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 2017-03-20, 21:45 przez Mateusz Rozynek, łącznie zmieniany 3 razy.
Moja Nyska!!!!!
wkliw
Posty: 19
Rejestracja: 2007-03-30, 12:27
Lokalizacja: Mielec

Post autor: wkliw »

szkoda że nie powalczyłes z tymi drzwiami jeszcze nyski z takimi nie widziałem :D
WARSZAWA 223 '71 (czeka na remont)
MZ ES250/1 '66 ( 2 lata temu odrestaurowana)
MZ ES250/2 '67 (rok temu wróciła do życia)
Awatar użytkownika
Mateusz Rozynek
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 55
Rejestracja: 2008-01-09, 21:06
Lokalizacja: Wolsztyn

c.d.

Post autor: Mateusz Rozynek »

c.d.

[ Dodano: 2008-01-09, 22:36 ]
c.d.2

[ Dodano: 2008-01-09, 22:39 ]
wkliw pisze:szkoda że nie powalczyłes z tymi drzwiami jeszcze nyski z takimi nie widziałem :D
Ciężko z tymi drzwiami jest a i tak chcę zrobić w tym miejscu po obu stronach kanapy do siedzenia. Bedzie w sam raz na wypady nad jezioro i na zloty :-)

[ Dodano: 2008-01-09, 22:42 ]
Nyska z boku z zaspawanymi drzwiami
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Moja Nyska!!!!!
Awatar użytkownika
tomek79
Posty: 24
Rejestracja: 2008-01-09, 23:33
Lokalizacja: EU

Post autor: tomek79 »

witam ciebie mati oraz wszystkich na forum :D

musialem sie zarejestrowac tutaj jako nysoman przodowy jak zobaczylem twoj temat z remontu , tak naprawde ta wersja ktora masz to tak zwana Wypadowo-osobowa MO (jaka ma rowniez kolega robert) bardzo zadko juz spotykana , a wy zaspawaliscie jej dzwi :???: sa zawsze rozwiazania na tego typu problemy , zeby samochod taki pozostal nadal orginalny, ty chyba kiedys miales taki blog czy to stronka taka byla w necie odnosnie nysy historia , fotki itd. i tam byl podany e-mail mati@..... przypominam sobie wiele razy probowalem jakos z wami kontakt nawiazac , ale nikt mi nieodpisywal.

jak najmniej tuningu w nysie !

a to moja nysa http://nysavan.mojeforum.net/viewtopic.php?t=3&start=0
nysa ma to cos w sobie;)
Awatar użytkownika
Mateusz Rozynek
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 55
Rejestracja: 2008-01-09, 21:06
Lokalizacja: Wolsztyn

odp

Post autor: Mateusz Rozynek »

tomek79 pisze:witam ciebie mati oraz wszystkich na forum :D

musialem sie zarejestrowac tutaj jako nysoman przodowy jak zobaczylem twoj temat z remontu , tak naprawde ta wersja ktora masz to tak zwana Wypadowo-osobowa MO (jaka ma rowniez kolega robert) bardzo zadko juz spotykana , a wy zaspawaliscie jej dzwi :???: sa zawsze rozwiazania na tego typu problemy , zeby samochod taki pozostal nadal orginalny, ty chyba kiedys miales taki blog czy to stronka taka byla w necie odnosnie nysy historia , fotki itd. i tam byl podany e-mail mati@..... przypominam sobie wiele razy probowalem jakos z wami kontakt nawiazac , ale nikt mi nieodpisywal.

jak najmniej tuningu w nysie !

a to moja nysa http://nysavan.mojeforum.net/viewtopic.php?t=3&start=0
Nie miałem żadnego bloga w internecie na temat nyski pierwszy raz ją przedstawiam. Może ktoś był z pododobnym mailem a co do tych drzwi to prowadnice były już tak wyjechane że drzwi wypadały więc stwierdziliśmy że zaspawamy je. Są tak zrobione że w przyszłości będzie można wrócić do oryginału ale jak narazie pozostanie tak. Chcę zrobic po obu stronach kanapy a pośrodku stolik (piknikowa nyska :-) :piwo )A co do twojej nyski to jest Supernyska kompletny oryginał bardzo ładnie zrobiona dbałość o najmniejsze szczegóły poprosu EXXtra!!!!! Dbaj o nią.
Mam jeszcze jedno pytanie. Czy znaszjakieś stronki na temat nysek i czy mógłbyś mi podać?? (czy ty mieszkasz w niemczech bo tak patrzyłem na rejestracje niektóre??)
mój mail: mati@plastdrew.pl lub szukaj mnie na nasza-klasa
Z pozdrowieniami Mateusz
Moja Nyska!!!!!
Awatar użytkownika
tomek79
Posty: 24
Rejestracja: 2008-01-09, 23:33
Lokalizacja: EU

Post autor: tomek79 »

aha , no to kto inny musial byc , na allegro tez mial ktos nick jako mati i sprzedawal czesci do nys :D

wlasnie ten link gdzie jest moja nysa to jest forum nysy / zuka , tam piszemy na roznego typu tematy o nysach , obecnie to grono milosnikow nys rosnie z czego mozna sie tylko cieszyc :ok3
tak mieszkam w niemczech i nysa jest na rej. niemieckich to prawda :) w tym aucie sie praktycznie wychowalem i tak mi to zostalo taki silny sentyment ze niemoglem inaczej , mialem silna wole do remontu i dokonalem moj cel efekt widac :piwo:
ja tobie zycze wszystkiego najlepszego w remoncie , nysomani sa razem z toba :ok3 witaj w klubie :D Pomysl na piknikowa wersje bardzo klimatyczny :piwo: nyska wierny przyjaciel podrozy 8)

pozdrawiam.
nysa ma to cos w sobie;)
Awatar użytkownika
arturromarr
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1633
Rejestracja: 2006-07-03, 14:19
Lokalizacja: Łódź

Post autor: arturromarr »

Nie darują Ci tych drzwi :)
Pomyśl ile pracy włożysz w cały remont i jakim skrawkiem wobec niego byłoby doprowadzenie drzwi do oryginału a wtedy byś miał coś czego będą Ci zazdrościć. Nie rezygnuj z tego i nie odkładaj na później bo tak zostanie. Masz coś wyjątkowego i nie zmarnuj tego. Kanapy możesz zrobić jakieś prowizoryczne albo z jakimś patentem (rozkładane).
Zrobić ją na MO z oryginalnym kogutem Bajka.

Powodzenia
Awatar użytkownika
Paderewsku
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 221
Rejestracja: 2007-03-04, 21:08
Lokalizacja: Łosice/Głowno

Post autor: Paderewsku »

skąd się bierze nowe silniki??? :>
Awatar użytkownika
tomek79
Posty: 24
Rejestracja: 2008-01-09, 23:33
Lokalizacja: EU

Post autor: tomek79 »

silnik kupiles napewno bez osprzetu , widze ze alternator stary , no pewnie tak jest najlepiej :ok3 na allegro jest taki co oglasza nowy silnik bez osprzetu za 1.900 zl , od niego go kupiles?
nysa ma to cos w sobie;)
Awatar użytkownika
Mateusz Rozynek
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 55
Rejestracja: 2008-01-09, 21:06
Lokalizacja: Wolsztyn

odp

Post autor: Mateusz Rozynek »

tomek79 pisze:silnik kupiles napewno bez osprzetu , widze ze alternator stary , no pewnie tak jest najlepiej :ok3 na allegro jest taki co oglasza nowy silnik bez osprzetu za 1.900 zl , od niego go kupiles?
Tak silnik z allegro bez osprzętu.

[ Dodano: 2008-01-10, 14:40 ]
A z tymi drzwiami to muszę się głęboko zastanowić :shock:

[ Dodano: 2008-01-10, 15:28 ]
Jak się dobrze dopatrzyłem to moja nyska to wersja konwojowa bo nie ma z tyłu bocznych szyb i drzwi tylne są pojedyńcze.
Moja Nyska!!!!!
Awatar użytkownika
tomek79
Posty: 24
Rejestracja: 2008-01-09, 23:33
Lokalizacja: EU

Post autor: tomek79 »

tak zgadza sie konwojowa :) ja tak na szybko napisalem ze to wersja W :oops: dobrze zrobiles z tym silnikiem juz kompletny zlozony :ok3 ale ostatnio niewidac zeby wystawial na allegro ta aukcje z silnikiem S-21 o_O
nysa ma to cos w sobie;)
Awatar użytkownika
Mateusz Rozynek
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 55
Rejestracja: 2008-01-09, 21:06
Lokalizacja: Wolsztyn

Post autor: Mateusz Rozynek »

tomek79 pisze:tak zgadza sie konwojowa :) ja tak na szybko napisalem ze to wersja W :oops: dobrze zrobiles z tym silnikiem juz kompletny zlozony :ok3 ale ostatnio niewidac zeby wystawial na allegro ta aukcje z silnikiem S-21 o_O
Po mnie wystawiał jeszcze jeden bo jak szukałem na temat nysy to widziałem. Może wystawi na wiosne :) jak ludzie się przebudzą z letargu zimowego

[ Dodano: 2008-01-10, 17:03 ]
Już niedługo będę mieć dodatkowe części a może nawet całą nysę gdyż znajomy z Domu Kultury z Wolsztyna musi ją złomować T_T . Będę mieć skrzynie 4-biegową bo mam niestety trójkę i pali za dużo paliwka na trasie. Nyska technicznie w bdb stanie wiele razy jezdził nią do niemiec ale jej czas w Domu Kultury się kończy bo kupują nowy samochód.
Mam już na stanie jedną nyskę ( Będę ją odnawiał ale stanie w ogrodzie jako samochód dla dzieci) i jednego żuka na części oba są wyrejestrowane.
Moja Nyska!!!!!
Awatar użytkownika
tomek79
Posty: 24
Rejestracja: 2008-01-09, 23:33
Lokalizacja: EU

Post autor: tomek79 »

zobaczymy :) ile ten silnik ciebie wyniosl z dostawa , jakas spedycja napewno go przywiozla do ciebie? ten gosciu to sklada sam z nowych czesci zakupuje chyba w FSO :)
nysa ma to cos w sobie;)
Awatar użytkownika
Mateusz Rozynek
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 55
Rejestracja: 2008-01-09, 21:06
Lokalizacja: Wolsztyn

Post autor: Mateusz Rozynek »

tomek79 pisze:zobaczymy :) ile ten silnik ciebie wyniosl z dostawa , jakas spedycja napewno go przywiozla do ciebie? ten gosciu to sklada sam z nowych czesci zakupuje chyba w FSO :)
Silnik tak jak miał na allegro a transport chyba około 200zł
Składa z nowych części bo tak opisał ale nie mam pojęcia skąd je ma. Może dostał w spadku Polmozbyt :grinser
Moja Nyska!!!!!
Awatar użytkownika
tomek79
Posty: 24
Rejestracja: 2008-01-09, 23:33
Lokalizacja: EU

Post autor: tomek79 »

za 600 euro silnik nowy :ok3 bede musial nastepny zakupic chyba , bo warto miec w zapasie :piwo:
nysa ma to cos w sobie;)
ODPOWIEDZ