Remont Nysy 522

Informacje techniczne innych pojazdów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
KAZIO_
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 201
Rejestracja: 2007-10-18, 18:39
Lokalizacja: marymont

Post autor: KAZIO_ »

Mateusz Rozynek pisze:(...)Będę mieć skrzynie 4-biegową bo mam niestety trójkę i pali za dużo paliwka na trasie.
Ze skrzynią 4 będzie paliła tyle samo co z 3.
Awatar użytkownika
tomek79
Posty: 24
Rejestracja: 2008-01-09, 23:33
Lokalizacja: EU

Post autor: tomek79 »

4 ka jest dobra jak sie z towarem jezdzi ma krotsze przelozenie , zawsze lepiej miec ta 4 w aucie niezaleznie co sie wozi :)
nysa ma to cos w sobie;)
Awatar użytkownika
eMO 1966
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 598
Rejestracja: 2006-07-12, 13:02
Lokalizacja: Ostrów Wlkp
Kontakt:

Post autor: eMO 1966 »

Witaj!
Gratuluję Nyski - i fachowego podejscia do remontu :ok2
Co do skrzyni 3' a 4' - zerknij tutaj http://syrena.nekla.pl/forum/viewtopic.php?t=5654 Jeżeli nie będziesz woził ciężkich rzeczy, to cokolwiek możesz zyskać na wymianie mostu na "szybszy", ale nie wspomnianej skrzyni jednej na drugą.

W pełni podpisuje się pod tym, co arturromar pisał o drzwiach. Przy tym, ile juz zrobiłeś, to prowadnice są drobiazgiem. Z kolei patent na rolki od suwania drzwi opisał Robert na nyskowym forum... A od siebie dodam tyle, że miałem do czynienia z Nysą, która ma tylko 3 sztuki drzwi - i tak głupio czasem było obiegać pół auta ;) A jak na pikniku częśc ekipy będzie w Nysie, a część obok, to takie suwane drzwi mogą byc super "ścianką" do bufetu :devil3
"Nie skarż się na nic, czemu nie musisz się poddawać"
------------------------------------------
http://forum.polskiedostawczaki.pl/
Awatar użytkownika
tomek79
Posty: 24
Rejestracja: 2008-01-09, 23:33
Lokalizacja: EU

Post autor: tomek79 »

no tak przemek ciezkich rzeczy ,ale jak beda jechac cala zaloga 5-8 osob , to niech lepiej tylny most zostanie orginalny :)
nysa ma to cos w sobie;)
Awatar użytkownika
KIEROWCA
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4555
Rejestracja: 2005-02-24, 23:43
Lokalizacja: PRL
Kontakt:

Re: c.d.

Post autor: KIEROWCA »

tomek79 pisze:witam ciebie mati oraz wszystkich na forum :D

musialem sie zarejestrowac tutaj jako nysoman przodowy jak zobaczylem twoj temat z remontu
Czyzby kolega Nysanek??? :ok2
Mateusz Rozynek pisze:Ciężko z tymi drzwiami jest a i tak chcę zrobić w tym miejscu po obu stronach kanapy do siedzenia. Bedzie w sam raz na wypady nad jezioro i na zloty :-)
Nyska z boku z zaspawanymi drzwiami
Qrde troche szkoda, zescie te drzwi zaspawali, rozumiem, ze w planach jest zrobienie "salonki" czyli czegos na wzor Forda Club Wagon czy GMC Druzyny A :piwo:
Szkoda, bo Nyska naprawde pierwsza klasa, tyle kasy wlozonej w remont a do tego jeszcze to wersja MO...
Chyba lepiej jednak byloby dorobic prowadnice :P

PS. Jaki kolorek planujesz??? Niebieski??? Pliiiiiiissssssssssss
::::Poradnik kompleksowej wiedzy syrenkowej ==UZUPEŁNIENIE GLINKI::::
===> http://chomikuj.pl/mariuszw2145/SYRENA <=== :dresiarz
::::Najljepsze jest nalanie do pełna w progi łoju baraniego na gorąco::::
Awatar użytkownika
tomek79
Posty: 24
Rejestracja: 2008-01-09, 23:33
Lokalizacja: EU

Post autor: tomek79 »

tak kierowco kolega tomek79 = nysanek :piwo:
nysa ma to cos w sobie;)
Awatar użytkownika
o3r
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 201
Rejestracja: 2007-08-16, 21:42
Lokalizacja: Łódź - Śródmieście

Post autor: o3r »

Też myślę, że zaspawanie drzwi to głupi pomysł. Zresztą, w milicyjnych Nyskach też były kanapy, bo musieli przecież wozić jakoś tych przestępców i siebie samych :D W "Nie lubię poniedziałku" jest scena kręcona we wnętrzu takiego wozu - może pomoże... :)
Polonez 1500, 1980 r.
Awatar użytkownika
tomek79
Posty: 24
Rejestracja: 2008-01-09, 23:33
Lokalizacja: EU

Post autor: tomek79 »

tez tak myslalem na poczatku ze to glupi pomysl ale jak to ladnie zrobi , wstawi ta szybe podluzna z tych suwanych lewych dzwi w nadwozie to bedzie ladnie wygladac , no i przez to nadwozie bedzie szczelniejsze jak z tymi 2 dzwiami suwanymi :ok3
nysa ma to cos w sobie;)
Awatar użytkownika
arturromarr
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1633
Rejestracja: 2006-07-03, 14:19
Lokalizacja: Łódź

Post autor: arturromarr »

Mógłbym patrzeć i patrzeć na te zdjęcia.
Lubię jak ktoś tak fachowo przywraca auto do stanu fabrycznego.
Pamiętaj nie zawalić sprawy z tymi drzwiami.
Od czego są oponki gdzie kupiłeś i ile kosztowały?
Awatar użytkownika
Mateusz Rozynek
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 55
Rejestracja: 2008-01-09, 21:06
Lokalizacja: Wolsztyn

Post autor: Mateusz Rozynek »

arturromarr pisze:Mógłbym patrzeć i patrzeć na te zdjęcia.
Lubię jak ktoś tak fachowo przywraca auto do stanu fabrycznego.
Pamiętaj nie zawalić sprawy z tymi drzwiami.
Od czego są oponki gdzie kupiłeś i ile kosztowały?
Dzis paczyłem w ofertę firmy gamet. Mają tam prowadnice kulkowe do 150kg i długości do 150cm. górna prowadnica pozostanie seryjna jedynie dolną wymienię na nową. A z uszczelnianiem-bedę rzeźbić i już.

Oponki nowe seryjne żukosko-nysowskie muszę je znowu ściągnąc bo fele trzeba pomalować proszkowo.
a skrzyni jednak nie wymieniam. Może ma ktoś pomysł żeby przedłóżyć ostatni bieg choć trochę??

A co do koloru to chciałem dach na biały a reszta niebieski wchodzący w granatowy (metalik)
co wy na to??
Może macie lepsze pomysły. Chętnie wysłucham
Pozdro!!!!
Moja Nyska!!!!!
Awatar użytkownika
Tomek223T
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 405
Rejestracja: 2007-08-18, 11:56
Lokalizacja: Kuj-pom

Post autor: Tomek223T »

Koledzy, nieznam sie zbytnio na Nyskach. Troche poczytałem i jest jakies nadwozie na allegro. Czy to jest wersja MO? Drzwi rozsuwane. Looknijcie tylko: http://moto.allegro.pl/item291838511_nadwozie_nysy.html
Poszukuję instrukcji obsługi, katalogów części, prospektów, folderów reklamowych i innej literatury oraz emblematów autobusów Jelcz, San, Autosan, Sanos, Ikarus
Awatar użytkownika
Mateusz Rozynek
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 55
Rejestracja: 2008-01-09, 21:06
Lokalizacja: Wolsztyn

Post autor: Mateusz Rozynek »

Mam jeszcze jedno pytanko. Czy może widzieliście gdzieś na sprzedaż Fiata 125p ale ten starszy rocznik z pionowymi lampami tylnimi i starymi klamkami w dobrej cenie oczywiście do remontu lub syrenki 103. Ewentualnie mogą być oba w bardzo dobrej cenie :grinser

[ Dodano: 2008-01-11, 15:59 ]
Tomek223T pisze:Koledzy, nieznam sie zbytnio na Nyskach. Troche poczytałem i jest jakies nadwozie na allegro. Czy to jest wersja MO? Drzwi rozsuwane. Looknijcie tylko: http://moto.allegro.pl/item291838511_nadwozie_nysy.html
Po tym jednym zdjęciu trudno mi stwierdzić.To mi wygląda na la'Furgon :-) Może Fachowcy się wypowiedzą
Ale ta nyska ma fajny biały daszek :-)
Moja Nyska!!!!!
Awatar użytkownika
KIEROWCA
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4555
Rejestracja: 2005-02-24, 23:43
Lokalizacja: PRL
Kontakt:

Post autor: KIEROWCA »

Mateusz Rozynek pisze:[A co do koloru to chciałem dach na biały a reszta niebieski wchodzący w granatowy (metalik)
co wy na to??
Może macie lepsze pomysły. Chętnie wysłucham
Pozdro!!!!
Cala niebieska, z chromowanymi zderzakami, ramkami swiatel i kierunkow jak mialy oryginalne milicje :grinser

----Nyska z Allegro to wersja furgon z odsuwanymi drzwiami po prawej stronie kabiny, tez juz stosunkowo rzadka bo w wiekszosci szly na export do Niemiec.
Nyski milicyjne mialy okna w drzwiach bocznych, aczkolwiek mogla jezdzic jako kwatermistrzowska. Trudno powiedziec po tej fotce bo Nyski specjalizowane w przeciwienstwie do Zukow nie mialy podstawek pod koguty na dachu.

PS. Czy Nyski milicyjne mialy zawsze dzielone pionowo tyne drzwi z takimi specjalnymi gumowymi odbojkami po bokach karoserii w ktore wchodzily mocowane do drzwi bolce zakonczone kuleczkami do utrzymywania drzwi w pozycji otwartej???
Pozdro
::::Poradnik kompleksowej wiedzy syrenkowej ==UZUPEŁNIENIE GLINKI::::
===> http://chomikuj.pl/mariuszw2145/SYRENA <=== :dresiarz
::::Najljepsze jest nalanie do pełna w progi łoju baraniego na gorąco::::
Awatar użytkownika
tomek79
Posty: 24
Rejestracja: 2008-01-09, 23:33
Lokalizacja: EU

Post autor: tomek79 »

proponuje ci mati polakieruj nyske na zwykly kolor bez zadnych metalikow najlepiej niebieski troche tego klimatu MO sie utrzyma :) felgi na siwo albo na kremowo jak orginalnie i zderzaki tez na siwo , chromowane zderzaki pasuja najlepiej do czerwonego nadwozia :ok3 duze kierunkowskazy na przodzie te od warszawy z ramkami czarnymi , atrape przednia mozesz tez na kremowo zrobic to wtedy wyjdzie znaczek nysa ladniej , do tego w lewym gornym rogu atrapy znaczek taki jak jest na tylnych dzwiach 522 :D

dzielone tylne dzwi mialy sanitarki i wersje MO wypadowo-osobowe , taka jak matiego nyska miala te jednoskrzydlowe jak reszta wersji.

ta z allegro nysa to jest zadka wersja furgonu , nietylko do niemiec byly eksportowane , najczesciej mikrobusy byly eksportowane
nysa ma to cos w sobie;)
Awatar użytkownika
Wojt
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2042
Rejestracja: 2005-05-02, 12:45
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Wojt »

Wiecie co? Dla mnie Nysy kojarzyły się zawsze z takimi zwykłumi wołami roboczymi. W okresie studiów nawet jedną jeździłem, było to zwykłe dostawcze auto, głośna jak cholera i po dłuższej jeździe starsznie głowa bolała. Ten ból głowy chyba najbardziej mi się właśnie z Nysą kojarzy :grinser . Było tego wtedy pełno na ulicach i jakos mnie nie ruszały.
Ale mam dla Was wielki szacunek za to co robicie z tymi wozami, bo wbrew pozorom właśnie takich samochodów zostaje niewiele, większość jest zajeżdżana na śmierć i cięta później na żyletki. Pojazdy dostawcze po prostu umierają pełniąc do końca swoją rolę, później służą jako magazyny na targowiskach, a później... :fire .
Dlatego ratujcie te kilka sztuk co zostało, żeby było co pokazać dzieciom.
Powodzenia!

[ Dodano: 2008-01-11, 23:25 ]
A co do koloru to proszę, nie maluj metalikiem...
...no i poszedł biedaczysko, po szerokim szukać świecie czegoś, co jest bardzo blisko.
ODPOWIEDZ