Remont Nysy 522

Informacje techniczne innych pojazdów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
master
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1040
Rejestracja: 2006-11-15, 18:57
Lokalizacja: a z Pruszkowa

Post autor: master »

czyli to tak jak z antyradarem? kupić można a używać już nie???
no ale gdy napisy będą na magnesie to i kogut tylko na zloty zakładać
Awatar użytkownika
arturromarr
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1633
Rejestracja: 2006-07-03, 14:19
Lokalizacja: Łódź

Post autor: arturromarr »

Stary jak nie masz to kupuj to:
http://allegro.pl/item298227151_kogut_p ... lonez.html
Myśle, że można taki kogut mieć jeśli będzie niesprawny (nie podłączony bez żarówki) bo to wtedy nie spełnia swojej funkcji ale dobrze zorientować się w przepisach.
Tak jak pisałem nawet czołg można mieć jak lufe ma drewnianą, poza tym Panowie Policjanci nie powinni się obrażać jak ktoś remontuje ich historyczne pojazdy.
Tak czy inaczej na zloty obowiązkowo (może nawet z żarówką)
kombi
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1239
Rejestracja: 2005-01-28, 23:24
Lokalizacja: Szczecin Dabie :]

Post autor: kombi »

żółtego koguta to mozna mieć zamiast trójkąta odblaskowego a najlepiej to trójkat i kogut zaznaczam żółTY , niebieskiego koguta to nawet nie mozesz przewozić w bagazniku tak samo jak nie mozna mieć niebieskich światwł postojowych grozi to utratą dowodu rej i mandatem
na zlotach i imprezach zamknietych z przymróżeniem oka mozna z niebieskimi poswirować
Decyzja nalezy do uzytkownika takiego pojazdu co ,jak ,i gdzie to zrobi
reszte kwestj w tym temacie wyjaśnia szczegółowo kodeks ruchu drogowego
kombi
Awatar użytkownika
timur
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 36
Rejestracja: 2006-02-26, 13:17
Lokalizacja: Kraśnik
Kontakt:

Post autor: timur »

Niedaleko mnie jest Milicyjny Fiat (zdjęcia tu -> http://syrena10.vipserv.org/forum/viewtopic.php?t=77&postdays=0&postorder=asc&start=450#52988 )
i podobno właściciel ma odpowiednie pozwolenie na niebieskiego koguta.
Awatar użytkownika
o3r
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 201
Rejestracja: 2007-08-16, 21:42
Lokalizacja: Łódź - Śródmieście

Post autor: o3r »

Więc słyszałem, ale z wielu źródeł. Nawet na forum gdzieś mi się to o oczy obiło. W każdym razie niektóre pojazdy historyczne w rękach prywatnych kolekcjonerów mają koguty i policja się nie czepia. A skoro się nie czepia, to muszą mieć jakieś pozwolenie. I ZTCW kogut mieć można (z pozwoleniem), ale nie można go używać na drogach publicznych. To tyle co wiem. Ale poszukaj po necie.
Polonez 1500, 1980 r.
Awatar użytkownika
papieju
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 652
Rejestracja: 2005-03-30, 08:41
Lokalizacja: Włoszczowa
Kontakt:

Post autor: papieju »

Co do Nyski, to w piątek w skupie złomu pojawiła się taka - tyle drzwi pojedyncze + boczne odsuwane, Nyska ogólnie ma kolor rudawy, ale wygląda na taką co dojechała o własnych siłach. Jest też Tarpan - buda z ramą, bez plandeki i ładowni - z tyłu sama rama. Może kogoś interesuje, chętnie dam namiary :)
Awatar użytkownika
Mateusz Rozynek
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 55
Rejestracja: 2008-01-09, 21:06
Lokalizacja: Wolsztyn

Post autor: Mateusz Rozynek »

eMO 1966 pisze: Mateusz - 2 zdjęcie od dołu w Twoim poście powyżej - podłoga w nogach kierowcy - to jest jeszcze w trakcie prac, czy prawie gotowe? Pytam na wszelki wypadek (czy pamiętasz o dostępie do bagnetu oleju).
Pozdrawiam! :D

Jeszcze w trakcie ale wszystko przed malowankiem muszę sprawdzić żeby nie było JAJ.
Dzięki że podpowiadasz bo różnie bywa :-)
Hej

[ Dodano: 2008-01-23, 19:00 ]
Co do kogutów i napisów to raczej na codzień nie chciałbym ich wozić na dach ale tylko na zloty i inne okazje. Więc jak będę montować to z możliwością szybkiego demontażu.
Moja Nyska!!!!!
Awatar użytkownika
tomek79
Posty: 24
Rejestracja: 2008-01-09, 23:33
Lokalizacja: EU

Post autor: tomek79 »

tak ma wygladac :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
nysa ma to cos w sobie;)
Awatar użytkownika
makscom
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 972
Rejestracja: 2005-04-24, 22:08
Lokalizacja: Polska

Post autor: makscom »

tomek79 pisze:tak ma wygladac
I tak wyglada. :)
Bo z syrenkami nigdy nie wie oj nie wie sie......
Awatar użytkownika
eMO 1966
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 598
Rejestracja: 2006-07-12, 13:02
Lokalizacja: Ostrów Wlkp
Kontakt:

Post autor: eMO 1966 »

Na zdjęciu, od którego zaczęła się rozmowa o tej blaszce, wygląda PRAWIE tak, jak na zdjęciu od Tomka. A ta akurat blaszka jest takim wynalazkiem, że poprzez jej wyjęcie (całe to czarne na zdjęciu Tomka) jest jedyny dostęp do aparatu zapłonowego i w zasadzie do świec też.
"Nie skarż się na nic, czemu nie musisz się poddawać"
------------------------------------------
http://forum.polskiedostawczaki.pl/
Awatar użytkownika
tomek79
Posty: 24
Rejestracja: 2008-01-09, 23:33
Lokalizacja: EU

Post autor: tomek79 »

no i po zdjeciu tej blachy ma sie tez dostep do smarowniczki walka pedalow , wogole zaplon ustawia sie po zdjeciu tej blachy , dlatego jak niemasz takiej orginalnej mati to ze zlomu sobie wykrec lub zalatw i zrob tak jak orginalnie. :ok3
nysa ma to cos w sobie;)
Awatar użytkownika
Mateusz Rozynek
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 55
Rejestracja: 2008-01-09, 21:06
Lokalizacja: Wolsztyn

Prowadnice

Post autor: Mateusz Rozynek »

Niedawno doszły prowadnice rolkowe do drzwi przesuwnych które zamawiałem Smile Niestety przed zamówieniem nie sprawdziłem ile będą kosztować i jak przyszły to się "troszeczkę" zdziwiłem bo wyszły 1100zł.
Prowadnice wysuwają sie na 110% długości prowadnicy i są na 160kg. Chyba troszkę przesadziłem ale za to będą się suwać lepiej niż oryginały i bez oporów. Na razie montaż muszę przełożyć bo mam inną robotę. Pozdro!!!!
Moja Nyska!!!!!
tomekb
-#Junior
-#Junior
Posty: 137
Rejestracja: 2008-03-01, 09:20
Lokalizacja: śląsk

Post autor: tomekb »

nie wolno ci mieć niebieskiego koguta i policjant gdy cię zatrzyma zgrozi ci odebranim doodu rej. wtedy ty możesz zdjąc koguta i wtedy policjant nc ci nie zrobi - to też ludzie, w odróżnieniu od głupawych strażników miejskich
wciąż zaskakuje mnie spontaniczna wszechobecna i bezinteresowna chęć partaczenia wszystkiego
Awatar użytkownika
arturromarr
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1633
Rejestracja: 2006-07-03, 14:19
Lokalizacja: Łódź

Post autor: arturromarr »

Dajmy już spokój z tym kogutem to tylko gadżet ma śrubki i zawsze można go odkręcić po zlocie.
Trzeba po prostu się dowiedzieć czy można załatwić jakieś pozwolenie.
Myślę że jak będzie niesprawny (teoretycznie) to nie będzie problemu zwłaszcza jak nyska zyska kiedyś status poj. zabytkowego.
Najlepiej skontaktować się z jakimś obrotnym rzeczoznawcą oni się na tym znają.
Tak czy inaczej jest to na pewno możliwe bo tak jak pisałem nawet czołg wolno mieć.

PS:
Może Kolega poczęstuje nas jakimiś fotkami z remontu. Może przybyło coś od ostatniego czasu :)
Awatar użytkownika
Mateusz Rozynek
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 55
Rejestracja: 2008-01-09, 21:06
Lokalizacja: Wolsztyn

Post autor: Mateusz Rozynek »

arturromarr pisze: PS:
Może Kolega poczęstuje nas jakimiś fotkami z remontu. Może przybyło coś od ostatniego czasu :)
No niestety był postój (full roboty w firmie)
Pozdro!!!!
Moja Nyska!!!!!
ODPOWIEDZ