oddanie na zlom- co i jak?

nieposegregowane, z dawnych lat, bez opcji zakładania nowych

Moderator: adameo2

Mateusz

oddanie na zlom- co i jak?

Post autor: Mateusz »

mam zamiar w przyszlym tygodniu zawiezc na zlom bude i rame syreny bosto. wszystkie czesci mechanicze, szyby,blachy, zawieszenie, itp sa wyjete. zostala gola buda, zezlomowanie auta nie wchodzi w gre, poniewaz, raz ze musialbym placic, a dwa ze auto musi byc kompletne, a mnie taka opcja nie urzadza, bo tego bostona kupilem z mysla, ze bedzie dawca dla drugiej syrenki. reasumujac, mam zamiar oddac to na zlom w charakterze kawalka blachy, ktory dajmy na to zagraca mi dzialke,a nie jako takiego samochodu. czy moga byc z tym jakies problemy, jesli tak to w jaki sposob mozna je rozwiazac?
pozdrawiam
Awatar użytkownika
szczurpreriowy
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1294
Rejestracja: 2005-02-11, 00:12
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: szczurpreriowy »

Za zlomowanie sie placi!!!
Z kad jestes, moze bym odkupil.
Ps.
Wszystko da sie zarejestrowac
(Kolega Szaman mi to udowodnil :D )
Z setek tysięcy różnych „Syrenek”składa się jedną Wielką Syrenę.Syrena Matka,
która rodzi się z własnych dzieci.Syreny,które swojej sprawności nie zawdzięczają już dziś fabryce i „składają się”z innych,poprzednich dawców detali...
Awatar użytkownika
szczurpreriowy
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1294
Rejestracja: 2005-02-11, 00:12
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: szczurpreriowy »

Za zlomowanie sie placi!!!
Z kad jestes, moze bym odkupil.
Ps.
Wszystko da sie zarejestrowac
(Kolega Szaman mi to udowodnil :D )
Z setek tysięcy różnych „Syrenek”składa się jedną Wielką Syrenę.Syrena Matka,
która rodzi się z własnych dzieci.Syreny,które swojej sprawności nie zawdzięczają już dziś fabryce i „składają się”z innych,poprzednich dawców detali...
Gość

Post autor: Gość »

ale ja wlasnie chce sie tego pozbyc jak najszybciej, a nie rejestrowac :wink:. auto stoi w warszawie,a ogloszenie o sprzedaniu papierow jest nadal aktualne.
kontAkt: m_pasternak@o2.pl
Gość

Post autor: Gość »

Normalnie możesz iść i sprzedać to jako normalny złom, to tak jakbys sprzedawał zwykłę jakies stare blachy, a za złomowanie sie płaci jeśli pojazd chce się wyrejstrować....
Mateusz

Post autor: Mateusz »

bardziej mi odpowiada 1 wariant, wiec jesli ktos jest zainteresowany moge do papierow dorzucic bude i rame od bosto( gola bude- bez drzwi, swiatel, szyb itp)
Awatar użytkownika
bubski
-#Junior
-#Junior
Posty: 106
Rejestracja: 2005-06-30, 18:27
Lokalizacja: Michigan

Post autor: bubski »

A co zarejstrowal kolega Szaman ?
Slyszalem ze ktos w Warszawie ma Syrene laminata zrobionego z ramy wardburga i silnika od golfa, zarejstrowane jako Syrena 104 !!
Привет!
Awatar użytkownika
KIEROWCA
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4555
Rejestracja: 2005-02-24, 23:43
Lokalizacja: PRL
Kontakt:

Post autor: KIEROWCA »

To ten niebieski boston z fotki na FPM :?: Szkoda :cry:
::::Poradnik kompleksowej wiedzy syrenkowej ==UZUPEŁNIENIE GLINKI::::
===> http://chomikuj.pl/mariuszw2145/SYRENA <=== :dresiarz
::::Najljepsze jest nalanie do pełna w progi łoju baraniego na gorąco::::
Mateusz

Post autor: Mateusz »

Tak, przeszla mala metamorfoze :wink: Obrazek
Gość

Post autor: Gość »

To te syrene na złom sprzedajesz ??? Przeciez tam jest jeszcze dużo rzeczy do odzyskania, no chyba że już rozmontowałes całkiem ...
Mateusz

Post autor: Mateusz »

no jeszcze beda zdjete szyby, wszystkie kola wraz z zawieszeniem, klamki, drzwi tylniie, kierownica. zostanie jedynie buda, rama i ewentualnie bak
Awatar użytkownika
KIEROWCA
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4555
Rejestracja: 2005-02-24, 23:43
Lokalizacja: PRL
Kontakt:

Post autor: KIEROWCA »

Co niektorzy opowiadaja takie bzdury... Mam w Autoswiecie w numerze z 27 czerwca "Oddawany na zlom samochodi byc kompletny, wystarczy, ze dostarczymy do utylizacji elementy pozwalajace na identyfikacje pojazdu, tzn. pole numeryczne oraz przedstawimy oryginalne dokumenty pojazdu"
Takze ja nie widze problemu, wyrywasz tylko tabliczke z fartucha, fleksem wycinasz kawaleczek ramy i po sprawie. Gorzej, jesli chcesz sprzedac papiery, wtedy pozostaje takze wykrecic ladnie tabliczke i blachy oddac na zwykly zlom, bodajze cos okolo 20gr/kg :D
Sam bralem ze dwa lata temu udzial w "przerabianiu" notabene Bosto z 82 na 104 z 67 heheh :D O ile z tabliczka jest prosta sprawa i udalo sie nawet odratowac oryginalne srobki to z ramy musielismy zetrzec stary nr. (pod warstwa biteksu :shock: ) i numeratorem w zaprzyjaznionym wiejskim warsztacie nabic nr. z papierow. Nastepnie gruba warstwa biteksu z piaskiem i brudem z garazu zeby wyglondal na stary i po krzyku :wink:

Diagnosta wprawdzie zczail ze to nie 104 :lol: i przyja to z usmiechem, ale generalnie nie robil problemow i podbil :D

Pozdrawiam

PS. Moglbys wklejac nieco mniejsze fotki, bo sie cale forum rozciaga :?: :D
::::Poradnik kompleksowej wiedzy syrenkowej ==UZUPEŁNIENIE GLINKI::::
===> http://chomikuj.pl/mariuszw2145/SYRENA <=== :dresiarz
::::Najljepsze jest nalanie do pełna w progi łoju baraniego na gorąco::::
Awatar użytkownika
bubski
-#Junior
-#Junior
Posty: 106
Rejestracja: 2005-06-30, 18:27
Lokalizacja: Michigan

Post autor: bubski »

Moja jedyna okazja zeby zobaczyc jaka w Syrenie jest skrzynia biegow.
Smutne zdjecie. :cry:

Widac gdzie goscie z Subaru kupili plany do Imprezy WRX.... :roll:
Привет!
Awatar użytkownika
szczurpreriowy
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1294
Rejestracja: 2005-02-11, 00:12
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: szczurpreriowy »

KIEROWCA
jest w wielkim bledzie, zaden zlomiarz nie przyjmie
auta bez spisania umowy z wlascicielem.
No chyba ze chce zeby mu zamkneli skup
a sam bedzie odpowiadal za paserke.
Z setek tysięcy różnych „Syrenek”składa się jedną Wielką Syrenę.Syrena Matka,
która rodzi się z własnych dzieci.Syreny,które swojej sprawności nie zawdzięczają już dziś fabryce i „składają się”z innych,poprzednich dawców detali...
Mateusz

Post autor: Mateusz »

wlasnie dlatego sprzedaje papiery, aby ta syrena nie byla dla pana zlomiarza jako takim samochodem, tylko poprostu zlomem- paroma kawalkami blachy 8)
ODPOWIEDZ