pompa paliwa--dla zaawansowanych.

(silnik, skrzynia)
ODPOWIEDZ
taeda

pompa paliwa--dla zaawansowanych.

Post autor: taeda »

Miałem taki ciekawy przypadek z pompą paliwa.
Piszę o tym, bo jak pamiętacie, staram się o to, aby ludziska nie rozbierali połowy samochodu gdy powód awarii jest banalny.
Rzecz dotyczy pompy ze szklanką.::::::::::::::::::::::::::::::::::
Nawaliła mi pompa---rozbieram----jeden z zaworków płaskich jest pęknięty, rozleciał się. Wymieniam zaworek.
Po 3 miesiącach pompa znowu nawala. Rozbieram. Ten sam zaworek rozwalony na kawałki.
Zaczynam myśleć, zwłaszcza że nie mam fabryki zaworków......
Otóż, membrana posiada taki pierścień stalowy wywinięty lekko brzegiem w dół. Po jakimś czasie --gdy guma jest rozciągnięta--bije on w dno pompy. Jesli zaworek jest ustawiony wąsem (są 3 wąsy w zaworku tworzące jego korpus) w stronę krawędzi pierścienia bijącej w dno----to bije ona w zaworek i rozwala go.
Spiłowałem tę część pierścienia membrany aby nie walił.
Zmontowałem, dałem nowy zaworek......po 3 miesiącach pompa nawaliła-----powód ten sam. Po prostu wali w zaworek cały pierścień metalowy, tak mi sie zdaje.
Tym razem ,po wyjęciu resztek zaworka, wyjąłem spod niego uszczeleczkę, a samo gniazdo zaworkowe pogłębiłem wyskrobując warstewkę aluminium. Nowy zaworek wsadziłem bez podkładki. Jest o jakieś 1,2 mm niżej. Teraz w niego nic nie wali.
Do dziś pompa chodzi doskonale. WNIOSKI:::::
1---zaworki typu warszawowskiego (pruwaciarskie) są nieraz wyższe niż norma mówi i membrana je rozbija.
2--- Zaworek można wkładać bez podkładki i pompa chodzi dobrze--uzyskujemy ponad 1 mm zagłębienia (nie wolno robić podkładek z folii plastikowej bo się rozpuszcza).
3--niektóre pompy mogą mieć za płytkie gniazda zaworkowe (niedoróbka).
4--- w przypadkach skrajnych możnaby odnitować pierścień membrany i przynitować własny nieco większej średnicy, mający bardziej wywiniętą krawędź ( krawędź ta zaprze się o dno pompy a zaworki będą pod tym pierścieniem niezgniecione.)
I TYLE MĄDROŚCI.
PS. Jest to temat absolutnie nieprowokatorski---staram się kol. CINEK jak widzicie nie wsadzać palca do ula. Przez jakiś czas................
Carmelitta

Post autor: Carmelitta »

Muszę przyznać, że przeczytałam to z zainteresowaniem. (acha, pragnę dodać że jestem zaawansowana - 7-my miesiąc)
Awatar użytkownika
KIEROWCA
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4555
Rejestracja: 2005-02-24, 23:43
Lokalizacja: PRL
Kontakt:

Post autor: KIEROWCA »

Dobre, na pewno co nieco skorzystam, aczkolwiek jeszcze nie rozbieralem polowy samochodu :wink:

Pozdro
::::Poradnik kompleksowej wiedzy syrenkowej ==UZUPEŁNIENIE GLINKI::::
===> http://chomikuj.pl/mariuszw2145/SYRENA <=== :dresiarz
::::Najljepsze jest nalanie do pełna w progi łoju baraniego na gorąco::::
ODPOWIEDZ