CHŁODNICA

nieposegregowane, z dawnych lat, bez opcji zakładania nowych

Moderator: adameo2

Awatar użytkownika
MARLON BRANDO
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 78
Rejestracja: 2005-07-15, 09:36
Lokalizacja: Toruń

CHŁODNICA

Post autor: MARLON BRANDO »

WITAM.
MAM MALUŚKIE PYTANKO:
CZY ISTNIEJE MOŻLIWOŚĆ ZAKUPIENIA NOWEJ CHŁODNICY DO SYRENY 104 (ALE NIE NA ALLEGRO BO TAM MNIE WSZYSTKO PRZERAŻA.. GŁÓWNIE CENY)..
Z GÓRY DZIĘKUJĘ ZA ODPOWIEDŹ.
POZDRAWIAM Z GRODU KOPERNIKA..
taeda

Post autor: taeda »

to w zasadzie nie jest pytanie konkretne.
Bo były 3 typy chłodnic i różne montowano.
Najstarsze--typowe 104--bardzo gruba chłodnica.
Nowsze--przejsciówka 104--105 -nieco cieńsza.
Najnowsze--typowe dla 105L---najcieńsza.
Możesz zainstalować ten typ ostatni....w zasadzie nie będzie to odstępstwo od "modela", i myslę, ze ten typ NOWY jeszcze gdzieś dostaniesz.
Ale tamte dwa------zapomnij.
PS. A po co ci nowa.......one się dobrze lutują,,,,,do roboty !
Awatar użytkownika
Szamson
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 234
Rejestracja: 2005-04-12, 12:27
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Szamson »

sa warsztaty ktore sie tym trudnia, ja zakupiłem stary typ chlodnicy, o ktorym wspomniał taeda, uszkodzony i dałem do naprawy, działa do dzis bez przeciekow. stary typ chlodnic jest o tyle lepszy, o ile ma wiecej warstw i jest grubszy a przez co wydajniej oddaje ciepło. polecam
["...Należy zbudować popularny, oszczędzający czas środek przewozu, przy wykonywaniu czynności służbowych i wypoczynku, przeznaczony dla racjonalizatorów, przodowników pracy, aktywistów, naukowców, przodujących przedstawicieli inteligencji..."]
Awatar użytkownika
MARLON BRANDO
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 78
Rejestracja: 2005-07-15, 09:36
Lokalizacja: Toruń

Post autor: MARLON BRANDO »

Ok. Dzięki za odpowiedź. Ja mam starą chłodnicę, właśnie taką grubszą. Posiada ona kilka miejsc, w których jest nieszczelna. Może jednak zanim przystąpie do poszukiwań nowej chłodnicy to faktycznie oddam ją jakiemuś fachmanowi do lutowania. Dzięki za podpowiedzi. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Lajer105l
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1683
Rejestracja: 2005-01-25, 21:01
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

Post autor: Lajer105l »

Można jeszcze zrobić tak jak ja zrobiłem :)
Oddałem moją chłodnicę do warsztatu gdzie takie żeczy robią, a oni "wypruli" z niej wszystko zostawiając tylko ramkę i wstawili nowy środek --- w ten sposób mam praktycznie nową chodnicę, i nawet trzyletnią gwarancję dostałem :D :D

Pozdro :!:
Szukam Syrenki na sprzedaż
Awatar użytkownika
MARLON BRANDO
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 78
Rejestracja: 2005-07-15, 09:36
Lokalizacja: Toruń

Post autor: MARLON BRANDO »

a ile kosztowała Cię taka operacja, jeśli można spytać??
Awatar użytkownika
Lajer105l
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1683
Rejestracja: 2005-01-25, 21:01
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

Post autor: Lajer105l »

Dokładnie nie pamętam ale coś w granicach 120 zł

Pozdro :!:
Szukam Syrenki na sprzedaż
Jacek B.

Post autor: Jacek B. »

Są do kupienia specjalne kleje do chłodnic. Wrzucasz chłodnicę do wanny z zaślepionymi otworami, do jednego podłączasz pompkę (np do kół) i pompujesz. Tam gdzie leci po wysuszeniu i odtłuszczeniu zaklejasz i sprawdzasz dalej. Mnie się po ok. roku rozszczelniła ale być może źle odtłuściłem, a może trochę pracowała i klej pękł (auto troszkę ruszone). Chłodnica była aluminiowa do Vectry A.
Awatar użytkownika
Jogurt
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 571
Rejestracja: 2005-02-02, 11:12
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Jogurt »

Lajer poślij mi namiary na ten zakład co Ci wymieniał rdzeń chłodnicy. w syrenie mam jak nową ale w drugim autku bede musiał niedługo zrobić :cry:
Awatar użytkownika
Lajer105l
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1683
Rejestracja: 2005-01-25, 21:01
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

Post autor: Lajer105l »

Ja swoją chłodnicę robiłem niecałe 2 lata temu i powiem szczerze że namiarów nie znam bo to załatwiał mój Ojciec :? Nawet nie wiem w jakiej miejscowości ten zakład się znajduje :?
On już zreszta też nie pamięta a wizytówki nie wzieliśmy :(

Tak więc bardzo mi przykro że nie moge pomóc :(

Pozdro :!:
Szukam Syrenki na sprzedaż
Awatar użytkownika
Wojt
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2042
Rejestracja: 2005-05-02, 12:45
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Wojt »

Jeżeli chcesz, to koło mnie jest zakłąd naprawy i odbudowy chłodnic. Mogę ci pomóc. Jak nie znajdziesz nic blisko siebie to przyślij chłodnicę a ja ją zaniosę albo jak chcesz to podam namiary
Awatar użytkownika
Jogurt
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 571
Rejestracja: 2005-02-02, 11:12
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Jogurt »

Wojt to jak masz jakieś namiary to podaj, jak nie bedzie nic bliżej to zrobie sobie wycieczkę :)
Awatar użytkownika
Wojt
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2042
Rejestracja: 2005-05-02, 12:45
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Wojt »

Kraków, ul. Zaborska (numeru nie znam, ale to jest "ulica" długości 400 m :D ), przecznica od ul. Pasternik - droga wlotowa do Krakowa od strony Katowic. tel. do warsztatu 0-12 636-38-59.
Al szczerze mówiąc nie bardzo mi się chce wierzyć, że w Tychach czy Katowicach nie ma warsztatu naprawy chłodnic.
Awatar użytkownika
papieju
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 652
Rejestracja: 2005-03-30, 08:41
Lokalizacja: Włoszczowa
Kontakt:

Post autor: papieju »

w katowicach jest warsztat Poloczków (tak sie chyba nazywaja), trudnia sie wartburgami co prawda, ale zapytac nie zawadzi. moge popytac o adres jesli jestes chetny
Cypek

Post autor: Cypek »

W zukach jest chlodnica prawie identyczna jak ta nowsza mogla by pasowac. Dokladnie wymiarowo nie sprawdzalem ale wydaje sie ze sa te same brakuje oczywiscie krocca odpowietrzenia pompy ale to da sie zrobic bez problemu wiertarka i zwykla lutownica kolbowa
ODPOWIEDZ