FSM Syrena 105L - 1982

Pochwal się swoim pojazdem, technicznym wynalazkiem, udanymi zakupami. <br>Wszystko ściśle związane z motoryzacją.
Awatar użytkownika
Jack
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 871
Rejestracja: 2005-07-02, 21:03
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Jack »

tylko nie zrob jednego błedu, nie wymieniaj błotników na nowe bo juz nigdy nie uzyskasz takiej ladnej lini pasowania blach !!!, te sa troche zzarte ale do uratowania ja ratowalem w zancznie gorszym stanie !!
Irek
Posty: 10
Rejestracja: 2007-08-25, 13:19
Lokalizacja: Kutno

Post autor: Irek »

Gratuluje zakupu i życzę powodzenia w remoncie :ok3
Syrena 105L- 1977
Awatar użytkownika
Sokół
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 705
Rejestracja: 2005-11-06, 13:24
Lokalizacja: Szydłowiec

Post autor: Sokół »

Witajcie, dzis po dośc długich zmaganiach moja sierotka odżyła, póki co na dwa gorcki, bo jedna sprezyna od młoteczka jest uszkodzona. Ale i tak zakopciła wszystko w około, potrzebuje jeszcze troche roboty i regulacji ale to już z górki. Po przeczyszczeniu wszystkiego, zalaniu wachy itd, zagadała za 1 razem!!!! Pomalutku bede sie zabierał za rozbieranie, niech sie tylko czerwiec zakonczy bo zapchany róznymi rzeczami . Pozdrawiam!

[ Dodano: 2008-06-08, 01:02 ]
a dzis nawet mnie przwiozła kilka metrów :D to kochany samochodzik. Odwdziecza sie za wszystko co sie zrobi :ok3
Awatar użytkownika
motonita
Moderator
Moderator
Posty: 7472
Rejestracja: 2006-12-26, 08:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Post autor: motonita »

Sokole narazie sie odwdziecza... :)

ale to plus dla niej ze chce wspolpracowac... działaj działaj, i nieprzejmuj sie ze ci jade to dla motywacji:)
Twoj symbol WSK twój bak słodko zaokrąglony...

Dewiacji posiadania nie da się wyleczyć

mój mail:
motonita@syrena.biz
Awatar użytkownika
Sokół
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 705
Rejestracja: 2005-11-06, 13:24
Lokalizacja: Szydłowiec

Post autor: Sokół »

Witam ponownie :D No wiec na poczatek o Syrence. Syrena jest w trakcie rozbiórki. Jutro zostanie przetransportowana do mnie na wieś, bo jak do tej pory nie było miejsca na podwórku zeby ja tam postawić, bo ciagle jest remontowany domek po babci. Za niedługo zostanie tez tam wybudowany dla niej garaż. Jeden juz jest i to dość spory, miała w nim stac, ale sprawy sie pokomplikowały bo mój brat wyjechał w delegacje i stoi tam jego auto. Obecnie jest nakryta dużą plandeka. Jutro pokaże foty jak obecnie wygląda. A teraz o zakupach. No wiec udało mi sie kupic bardzo duzo nowych i używanych cześci za bardzo okazyjną cene. Wszystko nowe w folijkach i z etykietkami :majk :grinser . No wiec mam: pas przedni i tylni, klape tylna, wał, tłoki, pierścienie, 2 x lampy przednie, głowice, rozrusznik, prądnice, tarcze sprzegła, fajnki swiec, gitare, rure wydechowa, 4 x uszczelka pod głowice i inne, sporo elememntów gumowych, 2x wskazniki wody i paliwa, nagrzewnica, pompe wody, pompe paliwa, przeguby, kierunkowskazy, klamki, kilka kompletów wycieraczek, mechanizm, wycieraczek razem z silniczkiem, amortyzatory przednie i tylnie, gaźnik, 3 x łapa sprzęgła, okładziny hamulcowe, regulator napiecia, korek paliwa, aparat zapłonowy, 2x lusterko, obudowa na kierownice, milon przeróznych łozysk i simeringów a takze kupe innych cześci które nawet jeszcze niewiem co to jest. Przywiozłem jeszcze bardzo duzo cześći uzywanych ale nie chce mi sie robic fot bo jest tego naprawde sporo. A mam jeszcze nowe świece i bede miał nowe lampy tylne. A i dorobiłem sobie pólke tylna na wzór oryginalnej a takze elementy pod tylna kanape. To tyle. Pozdrawiam!

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

[ Dodano: 2008-07-16, 23:07 ]
Mam jeszcze komplet nowych kołpaków Akropolis
Obrazek
Awatar użytkownika
Trabanciarz
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 42
Rejestracja: 2007-08-23, 16:23
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: Trabanciarz »

Te obudowy kierownicy to chyba do Warszawki masz?;)
Awatar użytkownika
Paderewsku
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 221
Rejestracja: 2007-03-04, 21:08
Lokalizacja: Łosice/Głowno

Post autor: Paderewsku »

powiedział bym Chyba napewno :faja , tam jest wogule niezły balagan. Obudowa kierownicy od warszawy, korpus pompy chamulcowej jednostopniowej, pompa spryskiwacza elektryczna do wszystkiego , ale na pewno nie do syreny....i pewno by co tam jeszcze znalazł :ok3
kombi
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1239
Rejestracja: 2005-01-28, 23:24
Lokalizacja: Szczecin Dabie :]

Post autor: kombi »

panowie nie krytykowac niewazne , grunt ze ma
a jesli cos nie od skarpety to kolega wymieni lub sprzeda
kombi
Awatar użytkownika
Mateusz
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2377
Rejestracja: 2005-11-21, 10:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mateusz »

Fajne fanty- jest czego zazdrościć.
Może chciałbyś się rozstać z jedną uszczelką pod głowicę
syrena to nie samochód.
Awatar użytkownika
Sokół
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 705
Rejestracja: 2005-11-06, 13:24
Lokalizacja: Szydłowiec

Post autor: Sokół »

Paderewsku pisze:powiedział bym Chyba napewno :faja , tam jest wogule niezły balagan. Obudowa kierownicy od warszawy, korpus pompy chamulcowej jednostopniowej, pompa spryskiwacza elektryczna do wszystkiego , ale na pewno nie do syreny....i pewno by co tam jeszcze znalazł :ok3
Powiem tak, fanatykiem Syren jestem od 99, ale do tej pory były to ksiazki i inne pierdoły, dopiero teraz mam do czynienia z Syrena na poważnie, i szczerze to nawet niewiem jak co niektóre cześci sie nazywaja , bo np, nigdy ich nie widziałem. Jestem poczatkujacy w technice, wiem że jeszzce nie raz strzele jakąś gafe, ale licze w tym przypadku na Waszą pomoc.

kombi pisze:a jesli cos nie od skarpety to kolega wymieni lub sprzeda
dokładnie tak, miałem tez nową lampe wstecznego do Wawy i sprzedałem koledze z forum.
Mateusz pisze:Może chciałbyś się rozstać z jedną uszczelką pod głowicę
Powiedziałem sobie że nie bede sprzedawał części do Syreny, ale chetnie zrobie jakąś wymiane, odezwij sie na pw.
kombi
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1239
Rejestracja: 2005-01-28, 23:24
Lokalizacja: Szczecin Dabie :]

Post autor: kombi »

i własnie takim rozumowaniem powinniśmy sie tu na tym forum wspierac
nie wystawiac na alegro czesc których sie chcemy pozbyc lecz pierwsze rzucic temat tu i oczywiscie z ceną przystepną lub ew wymiana
jesli wg mnie na daną rzecz nie bedzie chetnych to wtedy alegro
a tak poza tym wszystkim życze udanych wakacji ,urlopów itp, itd oczywiscie przy remontach i ekspluatacji skorupek
kombi
Awatar użytkownika
Marcin Hojan
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 724
Rejestracja: 2005-12-02, 14:22
Lokalizacja: Szamocin

Post autor: Marcin Hojan »

Niestety z braku czasu jestem zmuszony sprzedac moja Syrene. Mam ja od maja a nawet nie zdazyłem jej rozebrać, doszedłem do wniosku że bez sensu zeby stała. Syrena jest teraz praktycznie rozebrana, wyciagniete wszystko oprócz silnika. Chce za nia tyle ile dałem 600zl. Mysle że to nie duzo. zainteresowanym prześlę aktualne foto na mail. UWAGA!!! Sprzedam tylko w dobre rece. Komus kto bedzie chciał ja uratowac i zochowac w oryginale. Wiecej nt auta w linku. Kontakt najlepiej telefoniczny 782654081.

NIE SPRZEDAWAJ! Po to tyle czasu jej szukałeś???
Moja stała rok czasu zanim zacząłem coś przy niej robić, a dwa lata zanim zacząłem wyjeżdżać i jeszcze kilka lat postoi zanim będzie porządnie zrobiona.
Mercedes 190E 1993 :)
Romet Ogar 200 1986 :)
Awatar użytkownika
Magister
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4491
Rejestracja: 2007-04-26, 20:00
Lokalizacja: Chełmno
Kontakt:

Post autor: Magister »

niema sensu sprzedawać Syrenki skoro już sie ją ma tym bardziej za tak małe pieniądze lepiej odjąć sobie papierosa od ust lub czekolade a Syrenka jezdzic dalej
Awatar użytkownika
Sokół
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 705
Rejestracja: 2005-11-06, 13:24
Lokalizacja: Szydłowiec

Post autor: Sokół »

Uwieżcie że nie jest mi łatwo. Ale decyzja juz zapadła. Nie myslcie że to koniec. Mam zamiar kupic zrobione auto ew swietnie zachowane.
Awatar użytkownika
Magister
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4491
Rejestracja: 2007-04-26, 20:00
Lokalizacja: Chełmno
Kontakt:

Post autor: Magister »

jak zrobisz sam to bedziesz wiedzial co masz a zrobione to moze byc tylko pianka i gazeta
ODPOWIEDZ