Witam wszystkich Potrzebne materiały na temat Syrenki 104

nieposegregowane, z dawnych lat, bez opcji zakładania nowych

Moderator: adameo2

ODPOWIEDZ
Przemek i Tomek

Witam wszystkich Potrzebne materiały na temat Syrenki 104

Post autor: Przemek i Tomek »

Witam wszystkich wielbicieli syrenek ,razem z kuzynem mieliśmy szczęście nabyc syrenke 104 od pierwszego właściciela teraz musimy ją odrestaurowac ,chcemy zrobic wszystko w oryginale tak jak powinno byc a dptego bedzie potrzebna również wasza pomoc (oczywiście bardzo was oto prosimy),Potrzebowalibysmy wszystko co jest związane z syrenka 104 , gdzieś znalazłem wymiary oryginalnych poszyc na fotele teraz tego niemoge odszukac może ktos posiada takie cos ,mam tez pytanie takie ,gdzie sie odkreca karoserie od ramy , czy podłoga od syreny 105 jest taka sama jak od 104 gdzie byśmy mogli nabyć nowe oryginalne elementy blacharskie i mechaniczne ,czy można kupic nową instalacje elektryczna, gdzie nowe węrze do chłodnicy ,no wogóle gdzie najlepiej i najtaniej kupywac części ,gdzie można dostać listwy ozdobne w uszczelkach przy szybie tylnej i przedniej.No pytań jest dużo a mamy ich jeszcze wiecej jeżeli możecie nam jakoś pomóc odszykować ten piekny polski samochód to oczywiście będziemy bardzo wdzieczni i napewno zrewanżujemy się na jakimś zlocie syrenek :) Prosiłbym o wszystko co macie wysyłajcie na email przemekspox@interia.pl mój nr gg 1020606 mój tel 606 646 607 Pozdrawiam wszystkich Przemek
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Jacek B.

Post autor: Jacek B. »

Z nowych części do nabycia bez problemu są reflektory i kierunkowskazy. Reszta części z różnych ogłoszeń albo "od dziadków". Blachy z tego co widać nie są chyba aż takie tragiczne. Poszukiwania blach do 104 mogą wam dużo czasu zająć (błotniki od 105 są inne) więc jeśli da się odratować te co macie to nie szukajcie na siłę. Podłogi zarówno wnętrza jak i bagażnika w 104 i 105 są takie same (w 105L inna - różnica w rozstawie "szyn" pod fotele i mocowanie dźwigni ręcznego i zmiany biegów).
Co do odkręcania budy to polecam książkę Glinki "Naprawa sam. Syrena" (jest chyba 8 śrub: 2 z przodu podłogi pod nogami, 2 pod kanapą tylną w okolicy słupków, 2 z tyłu pod kanapą i 2 od strony bagażnika na "obudowie" resoru).
Co do wymiarów poszyć na fotele to chyba widziałeś pokrowce na fotele w książce "Jeżdżę samochodem Syrena".
Co do zakupu: gratulacje i powodzenia przy restauracji.
Mateusz

Post autor: Mateusz »

gumowe weze do chlodnicy(kazdej srednicy) sa do kupniena w warszawie na ulicy bodajaze mazowieckiej(odchodzi od placu trzech krzyzy w strone trasy lazienkowskiej). cena calego kompletu gum do chlodnicy nie powinna byc wieksza jak 30 zl
pozdrawiam
Gość

Post autor: Gość »

A listywy w 104 są takie same jak w 105L ??
Mateusz

Post autor: Mateusz »

tak, tylko wez pod uwage, ze w 104 sa dluzsze blotniki
ODPOWIEDZ