Dokumentacja Syreny Sport

nieposegregowane, z dawnych lat, bez opcji zakładania nowych

Moderator: adameo2

gosc

Dokumentacja Syreny Sport

Post autor: gosc »

witam milosnikow syreny

Poszukuje wiarygodnych informacji na temat mozliwosci pozyskania jakiejkolwiek ocalalej dokumentacji syreny S (o ile takowa w ogole jeszcze gdziekolwiek istnieje). Przegrzebalem juz net i dochodze do wniosku iz jedynym sensownym rozwiazaniem bedzie zwrocenie sie do FSO w celu udostepnienia archiwum (jesli w ogole istnieje takie archiwum i taka mozlwosc). niestety szans na kontakt z glownym tworca pojazdu juz jak wiadomo nie ma:(
Mysle jednak ze fachurzy od syren cokolwiek podpowiedza - zbudowac auto ze zdjec mozna czemu nie, tylko po co? :) nie bede zapeszal na razie, ale byc moze jest szansa aby drgnelo cos w temacie odbudowy maszyny.
Ewentualny kontakt - diriz@tlen.pl. gg: 2299270

Pozdrawiam serdecznie
Awatar użytkownika
Cinek
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2290
Rejestracja: 2005-01-21, 22:35
Lokalizacja: z pomorza

Post autor: Cinek »

Proponuję poszukać starego numeru "Małego modelarza", były tam plany Syreny Sport.
Amerykaniec: "Ok, we have George Bush but we have Stevie Wonder, Bob Hope and Jonny Cash too!"
Polak: "We have Kaczyński and... No Wonder, No Hope and No Cash..."
Gość

Post autor: Gość »

w malym modelarzu??

no ok, ale mniej wiecej jak starym egzemplarzu, bo w rocznikach na stronce
http://www.malymodelarz.website.pl zaden egzemplarz nie jest poswiecony syrenie - swoja droga to troche dziwne ze nie jest...
arek elblag

Post autor: arek elblag »

jesli poszukujesz dokumentacji odnosnie syren to napewno nie znajdziesz jej w FSO bo dowiadywalem sie o nia i nie ma tam nic. Wszystkie dokumenty z archiwum zostaly przeenisione do muzeum norblina w Warszawie na ulice Zelazna. Podaje tel kontaktowy [pod ktorym mozesz cos sie dowiedziec: (022) 620-47-92.
Awatar użytkownika
Cinek
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2290
Rejestracja: 2005-01-21, 22:35
Lokalizacja: z pomorza

Post autor: Cinek »

Anonymous pisze:w malym modelarzu??

no ok, ale mniej wiecej jak starym egzemplarzu, bo w rocznikach na stronce
http://www.malymodelarz.website.pl zaden egzemplarz nie jest poswiecony syrenie - swoja droga to troche dziwne ze nie jest...

Egzemplarz z lat 80-tych, i to raczej wczesnych. Kiedyś miałem dostać ten numer, ale potem gość stwierdził że w sumie to mi go nie da, tylko sprzeda. Potem dorzucił, że w sumie to sprzeda mi, ale ksero. Za konkretne pieniądze.
Po czym stwierdziłem że w sumie może mnie pocałować w pępek.


Wypytam tu i ówdzie, jeśli sie dowiem dam znać.
Amerykaniec: "Ok, we have George Bush but we have Stevie Wonder, Bob Hope and Jonny Cash too!"
Polak: "We have Kaczyński and... No Wonder, No Hope and No Cash..."
Awatar użytkownika
Lajkonik
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 499
Rejestracja: 2005-07-05, 17:42
Lokalizacja: Niepołomice
Kontakt:

Post autor: Lajkonik »

17 lipca poznalem jednego z konstruktorów Syreny Sport ... jak też głównego konstruktora silnika do Syreny 100 ... to co powiedział mi ten człowiek - dosc już wiekowy ... zmienia mój cały światopogląd na temat historii istnienia Syreny Sport ... Późno jest i nie chce mi sie za bardzo pisac ... ale niebawem jak znajde chwilkę to się odezwę.

Aha ... w FSO nic nie znajdziecie - przynajmniej z mojej rozmowy z w/w człowiekiem tak wynika.

Jako ciekaowstke dodam, że kopia Syreny Sport powstala juz dawno ;) http://www.fsomoto.xip.pl/modules.php?n ... e&artid=16
Ostatnio zmieniony 2005-08-03, 23:38 przez Lajkonik, łącznie zmieniany 1 raz.
1975-FSM Syrena 105
1976-Polski Fiat 126p
1979-Polski Fiat 126p
1983-FSO Polonez 1.5 X Coupe
1984-Predom Prespol N-250c
1990-ZSD Nysa M-522
1993-Polski Fiat 126p FL
1997-Fiat 126 elx Maluch
1997-Fiat 126 elx Maluch
1998-Fiat 126 Town
diriz

Post autor: diriz »

wielkie dzieki za info panowie! jutro sprawdze podane tropy.
pozdrawiam
Gość

Post autor: Gość »

lajkonik - no to podziel sie wiedza! :)
diriz
Posty: 7
Rejestracja: 2005-08-04, 08:48
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: diriz »

witam
zarejestrowalem sie zeby bylo khm khm kurturarnie :)
Egzemplarz z lat 80-tych, i to raczej wczesnych. Kiedyś miałem dostać ten numer, ale potem gość stwierdził że w sumie to mi go nie da, tylko sprzeda. Potem dorzucił, że w sumie to sprzeda mi, ale ksero. Za konkretne pieniądze.
z tego co wiedzialem na stronce LOK, maly modelarz wychodzi teraz na plytkach (caly rocznik 40 pln), wiec jesli odpowiedza na moje skromne zapytanie to po prostu zamowie cala plytke i bedzie po sprawie (no chyba ze ktos wie dokladnie w ktorym roku wyszedl wspomniany egzemplarz)
to co powiedział mi ten człowiek - dosc już wiekowy ... zmienia mój cały światopogląd na temat historii istnienia Syreny Sport
no to lajkonik, podziel sie wiedza - z grubsza wiadome sa kulisy powstania tego auta, propagandowego zamieszania wokol niego, no i zakonczenia jego zywota (chociaz rozne wersje kraza - jak twierdzil prof. nawrot, prototyp zostal komisyjnie zniszczony w falenicy , ale kraza tez ploty o katastrofie na przejezdzie kolejowym). czyzby Syrena S miala jeszcze jakies tajemnice? ;)
Awatar użytkownika
Cinek
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2290
Rejestracja: 2005-01-21, 22:35
Lokalizacja: z pomorza

Post autor: Cinek »

Cholerka - pytałem na forum, na którym gość kiedyś proponował mi tę gazetę. Może nie był to Mały Modelarz, nigdy nie interesowałem się modelarstwem ale na pewno jakaś gazetka o tematyce monograficznej, i to dość wiekowa.

Jest jeszcze jedna możliwość, że z drugiej strony kabla siedział zwykły szczyl i cieszył się mogąc sobie z kogoś zakpić.....

Niemniej - szukam nadal.
Amerykaniec: "Ok, we have George Bush but we have Stevie Wonder, Bob Hope and Jonny Cash too!"
Polak: "We have Kaczyński and... No Wonder, No Hope and No Cash..."
Gość

Post autor: Gość »

cinek - hehe no to spoko, trzeba przejrzec rejestr wydawnictw ;)

jeszcze jedna sprawa ktora przyszla mi do glowy w miedzyczasie - czy ktokolwiek jest wlascielem dokumentacji (pewnie skoro jest w muzeum to wlascielem jest muzeum), kto ma do niej tytul prawny i prawa autorskie (ewentualnie), tak samo jak z nazwa modelu - czy nazwa SYRENA jest wlasnoscia FSO czy tez kogokolwiek innego?
Mateusz

Post autor: Mateusz »

diriz
Posty: 7
Rejestracja: 2005-08-04, 08:48
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: diriz »

mateusz - doskonaly link! musze uderzyc sie w piersi ze nie trafilem na ta stronke i po prostu nie pobralem z dzialu download :) jakas namiastka planow juz jest :) rzecza ktora najbardziej mnie zastanawia to konstrukcja plytoramy.

tym nie mniej - zastanawialem sie tez czy dach w syrenie byl zdejmowany - no i prosze, z tych dwoch rysonkow wynika ze byl - a nigdzie o syrenie sport nie mowi sie CABRIO hehe. w zwiazku z tym wydaje mi sie bylby problem z zarejestrowaniem odbudowanego pojazdu, ze wzgledu na brak palaka antykapotazowego - czy mi sie tylko wydaje?

dzwonilem do muzeum na zelaznej, mam juz namiar do czlowieka ktory zajmuje sie zbiorami - ciekawe co gosc dzisiaj powie.
Jacek B.

Post autor: Jacek B. »

Co do rejestracji kabrioletu bez pałąka to możliwe, że da radę zarejestrować jeśli jakiś rzeczoznawca wyda opinię że to replika.
Gość

Post autor: Gość »

Proszę ... jeżeli ktoś chce odbudowac Syrenę Sport ... to z całą pewnością może do tego uzyc tego samochodu .... :

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C372611
ODPOWIEDZ