Dokumentacja Syreny Sport

nieposegregowane, z dawnych lat, bez opcji zakładania nowych

Moderator: adameo2

Awatar użytkownika
Lajkonik
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 499
Rejestracja: 2005-07-05, 17:42
Lokalizacja: Niepołomice
Kontakt:

Post autor: Lajkonik »

Proszę ... jeżeli ktoś chce odbudowac Syrenę Sport ... to z całą pewnością może do tego użyc tego samochodu .... W pierwszej chwili rozdziawiłem lekko gębę i wydawało mi się że widzę SS ... :D

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C372611
1975-FSM Syrena 105
1976-Polski Fiat 126p
1979-Polski Fiat 126p
1983-FSO Polonez 1.5 X Coupe
1984-Predom Prespol N-250c
1990-ZSD Nysa M-522
1993-Polski Fiat 126p FL
1997-Fiat 126 elx Maluch
1997-Fiat 126 elx Maluch
1998-Fiat 126 Town
Jacek B.

Post autor: Jacek B. »

Hmmm.... na wyjściu 38000zł? A jaka byłaby przewidywana wartość końcowa?
diriz
Posty: 7
Rejestracja: 2005-08-04, 08:48
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: diriz »

hehe no niezly szrot, a jak delikatnie trzymany... na wozku widlowym....

cena troche wystrzelona, ale na odbudowe syreny sport to raczej cienko sie nadaje ;) za duzo zelastwa ;) poza tym sylwetka Syreny jest o wiele bardziej dynamiczna jak mysle :)
-KIEROWCA-

Post autor: -KIEROWCA- »

Musze z przykroscia stwierdzic, ze raczej nie zachowala sie dokumentacja Syreny Sport, wszystko lacznie z prototypami zostalo zniszczone :cry: Silnik (4T podobny do Junakowskiego) znajduje sie w muzeum w Otrebusach. Takze wiekszosc ludzi, ktorzy brali udzial w tym projekcie zapewne juz niezyje :cry:

Przykra prawda
diriz
Posty: 7
Rejestracja: 2005-08-04, 08:48
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: diriz »

Musze z przykroscia stwierdzic, ze raczej nie zachowala sie dokumentacja Syreny Sport
nie? a to skad sie wzielo? ;)
http://www.syrena-pomorze.a1.pl/download/ssport.zip


wszystko lacznie z prototypami zostalo zniszczone
wszystko tzn jeden prototyp


Silnik (4T podobny do Junakowskiego)
tzn posiadajacy cylindry od junaka, bo blok byl z innego auta

a czy rzeczywiscie nic sie nie zachowalo to okaze sie w koncu dzisiaj mam nadzieje - kontakt z muzeum na zelaznej nawiazany :)
Mateusz

Post autor: Mateusz »

;D
Gość

Post autor: Gość »

niestety, muzeum na zelaznej nie posiada zadnej dokumentacji :( tajemnica tempariuszy :(
diriz
Posty: 7
Rejestracja: 2005-08-04, 08:48
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: diriz »

o lol nie zalogowalem sie :/
tak wiec urwal sie trop do jakiejkolwiek ewentualnie ocalalej dokumentacji SS, jedyna nadzieja w zyjacych jeszcze konstruktorach :)
Awatar użytkownika
Cinek
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2290
Rejestracja: 2005-01-21, 22:35
Lokalizacja: z pomorza

Post autor: Cinek »

diriz pisze:o lol nie zalogowalem sie :/
tak wiec urwal sie trop do jakiejkolwiek ewentualnie ocalalej dokumentacji SS, jedyna nadzieja w zyjacych jeszcze konstruktorach :)

Człowiek który projektował Syrenę Sport i nadzorował całe wykonanie umarł z zeszłym roku.
Amerykaniec: "Ok, we have George Bush but we have Stevie Wonder, Bob Hope and Jonny Cash too!"
Polak: "We have Kaczyński and... No Wonder, No Hope and No Cash..."
Pan Pytanko

Post autor: Pan Pytanko »

kupcie sobie najnowsze Mówią Wieki tam wywiad z twórcą muzeum w otrębusach i jes wzmianka o Syrenie Sport, gościu mówi że jakby znalazł sie grupa zapaleńców to podią by sie odbudowy tej Syreny
Awatar użytkownika
syreniarz1992
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2631
Rejestracja: 2005-01-24, 16:21
Lokalizacja: Kraków

Post autor: syreniarz1992 »

Lajkonik pisze:Proszę ... jeżeli ktoś chce odbudowac Syrenę Sport ... to z całą pewnością może do tego użyc tego samochodu .... W pierwszej chwili rozdziawiłem lekko gębę i wydawało mi się że widzę SS ... :D

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C372611
czytalem kiedys wywiad ze świętej pamieci Wielkim Nawrotem i mowil ze wzorowal sie wlasnie na tyle tego pojazdu...
gorzow

Post autor: gorzow »

witam mam pytanie czy juz ktos wrescie sie dokopal do dokumentacji syreny s
heerman1
Posty: 2
Rejestracja: 2005-10-22, 09:05

Post autor: heerman1 »

Hej!! Czytam wasze posty i tak naprawdę chyba nic z nic nie wynika..
Jedna Ciekawa fotka (o tym niemiecko-angielskim autku przypominającym s.sport) i to wszystko..Tylko ze chyba nikt nie zwrócił uwagi na komentarz pod spodem..że nasze autko (syrena) stoi zakurzona..Czyli jest i nie została zniszczona. Bo nie tak do końca;nie było jednej a minimum dwie syreny sport. W jednej z kronik z początku lat 70-tych o FSO widziałem jak to auto jeździ po torze testowym..fajnie tylko w tle było widać drugie auto:)
Jakiś czas temu interesowałem się tym tematem i silnik od s.s.jest cały w muzeum w Otrębusach pod w-wą. Dwucylindrowy boxer z tłokami od junaka.
A co do odbudowy to jest to jak najbardziej mozliwe. praktycznie wszystkie dane są lub są możliwe do odzyskania..Duzo cennych informacji jest w wywiadach z Nawrotem jednym z twórców s.sport niestety juz niezyjącym.
No i w czasopismach takich jak np.Automobilista..Jedynym z wiekszych problemów to przednia +tylnia szyba i reflektory z tyłu(były robione specjalnie do s.sport.no i silnik:) poniewaz był zaprojektowany tak by tylko on ( w tamtym czasie)zmiescił sie pod maske niskiej syreny.Zeby władze PRL-u nie wpadły na pomysł zastąpienia go wszechobecnym dwusuwem.
Odbydowa jest mozliwa.Nie bedzie to auto identyczne w 100% ale..bedzie budowniczych kosztowało duzo pieniedzy, jeszcze wiecej czasu i bardzo duzo, naprawde duzo pracy..Powodzenia!!
I jezeli ktos sie podejmie to niech nie zapomni pokazac tego całej polsce!!
Pozdrawiam
diriz
Posty: 7
Rejestracja: 2005-08-04, 08:48
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: diriz »

Czyli jest i nie została zniszczona. Bo nie tak do końca;nie było jednej a minimum dwie syreny sport. W jednej z kronik z początku lat 70-tych o FSO widziałem jak to auto jeździ po torze testowym..fajnie tylko w tle było widać drugie auto:)
byloby fantastycznie, tylko czemu sami konstruktorzy twierdza ze wykonano jeden egzemplarz? material filmowy vs wersja tworcow pojazdu? byc moze w latach pozniejszych wykonano inny egzemplarz, tyle ze gdzie go szukac jesli istnieje do dzisiaj? skoro to kronika z lat 70, to minelo juz troche latek od premiery auta.
praktycznie wszystkie dane są lub są możliwe do odzyskania.
skad? w wywiadze mozna opowiedziec co kto kiedy i jak robil, a nie przekazac dane naniesione na rysunek techniczny ? :)
.Jedynym z wiekszych problemów to przednia +tylnia szyba i reflektory z tyłu(były robione specjalnie do s.sport.no i silnik:)
jak dla mnie jednym z wiekszych problemow jest plytorama pojazdu, bo bez jej projektu ciezko byloby cokolwiek zrobic. :?

jesli heerman1 ma jakies ciekawe info prosze o kontakt - diriz na tlen.pl
pozdro
Awatar użytkownika
batagur
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1229
Rejestracja: 2005-11-08, 19:53
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: batagur »

Z tego co ja wiem o Syrenie Sport to tak plany są na www.syrena-pomorze.a1.pl/download/ssport.zip plany wyglądają na modelarskie, podobno były dwa egzemplarze w jednym jeden z konstruktorów zginą na przejeździe kolejowym, a Syrena S pewnie poszła na złom, a drugi egzemplarz najpierw stał na Żeraniu, a potem władze prl-u za poleceniem radzieckim nakazały ją jak i dokumentację znisczyć.
Jeżeli mógłbym w jakikolwiek sposób pomóc w budowie Syreny Sport to jestem chętny. :-D
ODPOWIEDZ