Dokumentacja Syreny Sport

nieposegregowane, z dawnych lat, bez opcji zakładania nowych

Moderator: adameo2

Piter Surma

Post autor: Piter Surma »

nie zalogowałem Sie i dlatego tak jestem wpisany a nie Piotr Surma .
Ale spoko by naprawde było ujżeć syrene sport , cudowne sportowe polski auto. 8) 8)
Kumpelek

Post autor: Kumpelek »

Oj tak, chciałbym zobaczyć taką Syrene sport ale robioną na prawdziwą replike 8) a nie wrzucona na remę od Syreny i z silnikiem Syreny :P
diriz
Posty: 7
Rejestracja: 2005-08-04, 08:48
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: diriz »

batagur pisze:Z tego co ja wiem o Syrenie Sport to tak plany są na www.syrena-pomorze.a1.pl/download/ssport.zip plany wyglądają na modelarskie, podobno były dwa egzemplarze w jednym jeden z konstruktorów zginą na przejeździe kolejowym, a Syrena S pewnie poszła na złom, a drugi egzemplarz najpierw stał na Żeraniu, a potem władze prl-u za poleceniem radzieckim nakazały ją jak i dokumentację znisczyć.
plany o ktorych piszesz pochodza z 61 roku, czyli zostaly wykonane juz na istniejacym egzemplarzu pojazdu (jak mysle, chyba ze rysujacy podpieral sie dokumentacja konstrukcyjna, jakkolwiek ona wygladala).

a co do ilosci egzemplarzy - kraza rozne wersje na ten temat, to o czym piszesz (zniszczenie na przejezdzie kolejowym) wystepuje takze w wersji ze byl to jedyny egzemplarz. wg wersji cezarego nawrota samochod byl jeden, i zostal zniszczony komisyjnie w falenicy. nie wiem jednak jak ma sie to do materialu filmowego o ktorym byla tutaj mowa, jesli oczywiscie jest on prawdziwy (druga syrena sport w tle).
pozdro
heerman1
Posty: 2
Rejestracja: 2005-10-22, 09:05

Post autor: heerman1 »

No witam ponownie!!Przez te Wasze gadanie znowu rozpalila sie we mnie pasja tej syreny. Ja Wam dziekuje a moja kobieta przeklina:)
Co do planów to juz sie robią.A jak?procad2000 3d..auto cad 3d:)+dane z wywiadów w Automobiliście i motorze..tam jest pełno informacji..nawet odnośnie tej "platformy"o której pisaliście(jest nawet zdjęcie jej, jak znajde to podam wam nr Automobilisty).Wymiary poprzez proporcje itp powinny byc w 95% zgodne.Z zawodu jestem konstruktorem i chyba sobie poradze.Ona nie byla cabrio,ale chyba moja bedzie tyle ze z hardtop'em.moze jakies probozycje co do silnika??Prawdopodobnie zmiesci sie od hondy crx ale nie bedzie taakiego cudowneo gangu jak w boxerze.Licze ze bedzie ona w 90% zblkiżona do oryginału(mówie o wyglądzie zewnetrznym)i pierwsze zdjecia wysle Wam juz na poczatku maja 2006.Co wy na to??
Pewnie mnie zbesztacie z błotem ale cóz, moze mi sie uda..choc wyzwanie jest poteżne..
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Lajer105l
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1683
Rejestracja: 2005-01-25, 21:01
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

Post autor: Lajer105l »

heerman1 pisze:Pewnie mnie zbesztacie z błotem ale cóz, moze mi sie uda..choc wyzwanie jest poteżne..
Wcale nie zbesztamy, przynajmniej ja :wink: Super, że ktoś podejmi trud, aby chociaż nadwozie odbudować, ja bardzo popieram takie pomysły .... :D

Pozdro :!:
Szukam Syrenki na sprzedaż
Awatar użytkownika
Cinek
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2290
Rejestracja: 2005-01-21, 22:35
Lokalizacja: z pomorza

Post autor: Cinek »

heerman1 pisze:Pewnie mnie zbesztacie z błotem ale cóz, moze mi sie uda..choc wyzwanie jest poteżne..
Pozdrawiam.

Ani myslę mieszać z błotem! Będę trzymał kciuki i dopingował. Powodzenia! :)
Amerykaniec: "Ok, we have George Bush but we have Stevie Wonder, Bob Hope and Jonny Cash too!"
Polak: "We have Kaczyński and... No Wonder, No Hope and No Cash..."
Awatar użytkownika
Wojt
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2042
Rejestracja: 2005-05-02, 12:45
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Wojt »

:jupi: Szalony jesteś... :mrgreen:
...no i poszedł biedaczysko, po szerokim szukać świecie czegoś, co jest bardzo blisko.
Awatar użytkownika
Sikor
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1583
Rejestracja: 2005-10-12, 11:37
Lokalizacja: Pruszków
Kontakt:

Post autor: Sikor »

Słuchajcie panowie. W ostatnim numerze "Głosu Pruszkowa" jest wywiad zr Zbigniewem Mikiciukiem, właścicielem Muzeum Motoryzacji w Otrębusach. Pada pytanie o Syrenę Sport (wposiadaniu muzeum jest oryginalny silnik). Pada pytanie cyz będzie restaurowany cały prototyp, na co Mikiciuk odpowiada:" Wóz miał oryginalne nadwozie z plastiku, więc nie byłoby tak trudno. Może gdyby się znalazła grupka zapaleńców, gotowa przy nim pracować..."
Może warto wciągnać w projekt MM?
Trzy cylindry, dwa takty, jeden samochód!
Dwa suwy w miniaturzef
Awatar użytkownika
sereniarz(atom1)
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2467
Rejestracja: 2005-07-28, 23:41
Lokalizacja: z Podlasia
Kontakt:

Post autor: sereniarz(atom1) »

heerman1 pisze:moze jakies probozycje co do silnika??Prawdopodobnie zmiesci sie od hondy crx ale nie bedzie taakiego cudowneo gangu jak w boxerze
proponuje wstawic silnik boxter aby choc w kilku procentach zrekompensowac przeciwosobny uklad cylindrow i obnizyc srodek ciezkosci jest kilka wariantow:
a) 2cv od cytryny - no ale to by bylo toczydelko a nie syrena sport
b) silnik od alfy romeo 1.4(90km) lub 1.7(107-120 koni)
c) mozna pokusic sie o silnik z subaru (2.0 na turbinie ;) to takie marzenie wg mnie bo kupe kasy kosztuje taki silnik,
d) no w koncu ostatni majstersztyk ..silnik z porsche? ale gdzie by sie zmiescil jak dopasowac skrzynie i inne [bip] to ja nie wiem :)

ja postawilbym na silnik od alfy romeo, pracuje na zasadzie hondowskiego vteca powyzej 4tys obrotow okazuje sie szatanem ;) pali duzo siada elektryka a oryginalna skrzynia grzechocze przy wkladaniu 1 i wsteznego..ale ten typ tak ma:D ..i na dodatek jest stosunkwo niedroga za 4000 mozna miec bardzo przyzwoity egzemplarz z ktorego mozna by pobrac jeszcze czesc elektryki moze jakies czesci wnetrza-wersje z koniczynka posiadaly sportowe fotele recarco w polowie ze skora..drewniana kierownica itp :)
tak tylko glosno mysle... :D
30 VI 1983 po 30 latach produkcji zaprzestano wytwarzania Syreny ;-(
http://img47.imageshack.us/img47/1990/m ... zy1jb5.jpg
Marcinek 77

Post autor: Marcinek 77 »

Mi sie syrenka sport z jaguarem E type kojarzy :D
Jaś Kowalski

Post autor: Jaś Kowalski »

Ludziska udało mi sia znalesc kilka ciekawych fotek... Zadko spotykabnych... Jak by ktos jeszcze miał jakies to bym poprosił... ja moge powysylac to co mam... gg2971579
Awatar użytkownika
Lajer105l
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1683
Rejestracja: 2005-01-25, 21:01
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

Post autor: Lajer105l »

Jaś Kowalski pisze:Ludziska udało mi sia znalesc kilka ciekawych fotek... Zadko spotykabnych... Jak by ktos jeszcze miał jakies to bym poprosił... ja moge powysylac to co mam...
Jeżeli masz je na kompie, to wżuć to na forum, przeceiż od tego ono jest :wink: :D A jeżeli nie, to zeskanuj i też je wżuć na forum :P :D

Pozdro :!:
Szukam Syrenki na sprzedaż
jacek

Post autor: jacek »

plany ktore sa do sciagniencia z sieci maja jeden blad.jestem prawie przy "odbodowie" SS na kompie w 3D potrzeboje ale do tego jeszcze plany albo zdjecia podwozia syreny 100 albo 101
ODPOWIEDZ