Kultowe Auta PRL

Wszystko to co nie pasuje do pozostałych działów
motofan500
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 276
Rejestracja: 2012-07-18, 09:40
Lokalizacja: Kraków

Post autor: motofan500 »

tomatek93, ma dalej być seria Kap ale wydawała by tylko specjalne, wiec raczej nie ostatni. :piwo
Pozdrawiam :-)

Motofan
Awatar użytkownika
eMO 1966
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 598
Rejestracja: 2006-07-12, 13:02
Lokalizacja: Ostrów Wlkp
Kontakt:

Post autor: eMO 1966 »

Seria KAP zostaje zakończona. Amen. 8)
Wydania specjalne to osobny tytuł ("Hobby Kolekcje Edukacja"), w którym DeA wydaje "numery specjalne" do wszystkich innych swoich serii, ale też testuje nowa tematykę. Więc jako specjalne cos raz po raz i z modeli wypuszczą, ale KAP jako taki zostaje zakończony.

A jakby ktoś chciał uzupełnić brakujące numery, albo zobaczyć trochę wiecej "modelarskiego świata" ;) to warto zerknąc tutaj:
http://syrena.gminanekla.pl/forum/viewt ... 007#214007
"Nie skarż się na nic, czemu nie musisz się poddawać"
------------------------------------------
http://forum.polskiedostawczaki.pl/
Awatar użytkownika
syreniarz1992
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2631
Rejestracja: 2005-01-24, 16:21
Lokalizacja: Kraków

Post autor: syreniarz1992 »

za grosz żyłki do handlu :devil3
rafal dajbor
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1429
Rejestracja: 2010-03-03, 23:47
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: rafal dajbor »

tomatek93, fakt, koła się nie blokują, ale nadal są za duże. :helm

[ Dodano: 2015-12-24, 15:59 ]
Z okazji nadchodzącego Bożego Narodzenia wszystkim forumowym Koleżankom i Kolegom życzę udanych, smakowitych, dobrze przeżytych Świąt. :)

[ Dodano: 2015-12-30, 09:20 ]
Dostawiłem dziś do gabloty aż dwa modele. :) Opla Corsę z KAP oraz Wołgę z KWP.

Opel podoba mi się bardzo. To auto mniej się w Polsce kojarzy z PRL-em, bo masa egzemplarzy została do nas sprowadzona już po 1989 roku, ale jednak auto chronologicznie pasuje no i przynajmniej jest to samochód faktycznie znany z naszych ulic. Treść gazetki ciekawa, bardzo lubię muzykę spod znaku new romantic. :) Jak byłem dzieckiem często leciała z radia, stąd sentyment. :)

Wołga podoba mi się w sumie, ale z jednym wielkim ALE. Nie jest fajnie, gdy na stronie prezentowana jest Wołga wyposażona w zasłony tylnych szyb, a otrzymujemy model uproszczony, zubożony o ten element wyposażenia. :/ Ogólnie Wołga ładna, ale za te zasłony jest pewien minus. :/

Tak patrząc na to, że wszystkie socjalistyczne modele w serii KWP są adaptowane z modeli KAP ciekaw jestem, jakich jeszcze pasujących do KAP modeli radiowozów możemy się spodziewać. Skoro pojawił się Trabant z NRD, czyli kraju który już nie istnieje, to ja liczę też na jakiegoś przedstawiciela milicji czechosłowackiej czyli Skodę. :) W milicji rumuńskiej z kolei służyły Dacie. Mam nadzieję, że jeszcze parę modeli z KWP będzie można w gablocie obok ich cywilnych bliźniaków z KAP ustawić. :)
tomatek93
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1136
Rejestracja: 2010-01-24, 15:09
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: tomatek93 »

U mnie również zagościły Corsa oraz Wołga. Corsa mnie zaskoczyła detalami. Zazwyczaj tak drobne elementy jak hak holowniczy z przodu są pomijane, a tu proszę! Jest! Koła i napisy tak samo. Po prostu piękna. Natomiast Wołga jak dla mnie potwierdza tezę jak na zdjęciu kiepskie to w rzeczywistości genialny. Taka właśnie jest. Na zdjęciu nie wyróżniała się niczym szczególnym. Uważałem nawet ją za cywilną wersję z napisem RENDORSEG. Tym czasem halogeny, kogut, chromy i wszelkie inne dodatki odróżniające ją od cywila sprawiają jak dla mnie, że to nie radiowóz z bratnich Węgier. To dzieło sztuki!

A z okazji sylwestra życzę wszystkim dużo dobrego w nowym roku :)
DAEWOO-FSO LANOS '98

Zapraszam na mój blog: http://duzymodelarz.blogspot.com/
rafal dajbor
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1429
Rejestracja: 2010-03-03, 23:47
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: rafal dajbor »

tomatek93, zgadzam się, Wołga jest elegancka, ale te zasłony powinna mieć. :) Tak w ramach czepialstwa. ;)

I Wszystkiego Najlepszego dla modelarzy i kolekcjonerów w 2016 roku! Oby ZKAP i KWP pięknie nam uzupełniały kończący się KAP! :jupi:
Awatar użytkownika
Fiatowiec
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 338
Rejestracja: 2010-12-27, 17:36
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Fiatowiec »

To i ja chyba dodam fotkę małego Opelka. To mój raczej ostatni model tej serii, z którą jak Wy spotkałem się dawno temu przy zakupie Warszawy. Szkoda trochę, ale wszystko się kiedyś kończy. Dobrze, że chociaż modele zostaną ''ku pamięci''. Do serii dokupię jeszcze coś, co ominąłem i poczekam na..... może jakiś ''specjalny''. Jakbym się nie pojawił, to Wszystkim forumowiczom życzę szerokiej drogi i udanych, poszukiwanych, ciekawych modeli.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
125p 77,Almera 97,Civic 98,Uno 97,Lanos 99,126p 84,CC700 94, Palio 99, Swift 98
rafal dajbor
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1429
Rejestracja: 2010-03-03, 23:47
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: rafal dajbor »

Są aktualizacje ZKAP i KWP. W ZKAP trwa dublowanie KAP, w KWP nic socjalistycznego, więc póki co zaoszczędzę. :D

[ Dodano: 2016-01-13, 10:21 ]
Przedostatni model KAP, "Syrenowartburg", czyli Syrena 102S już wstawiona do gabloty. Bardzo dobrze, że to auto się pojawiło, model jest elegancki, zwraca przy tym uwagę historyczna ciekawostka - ta mianowicie, że jest to jeden z niewielu modeli KAP przedstawiający samochód, który nie dotrwał w ani jednym egzemplarzu do czasów współczesnych. Jeden minus to malowanie dachu, a ściślej jego krawędzie na słupkach. Linia jest nieostra, niestaranna.

[ Dodano: 2016-01-27, 08:38 ]
Zakupiłem wieńczącego KAP Fiata 1500. Dla mnie model faktycznie kultowy - w latach dziecięcych, gdy każdy weekend i wakacje spędzałem u babci w podwarszawskiej Wesołej (od kilkunastu lat jest to już dzielnica Warszawy) pod jednym z bloków stał taki Fiat, koloru brudnobiałego. Cieszy mnie więc obecność tego auta w kolekcji! :)

Na stronie drugiej gazetki m.in. takie zdanie: "Jednocześnie informujemy, że w dalszym ciągu ukazywać się będą numery specjalne "Kultowych Aut PRL-u" - szczegóły i zapowiedzi znajdziecie na naszej stronie internetowej".

Czyli KAP się kończy, ale "jedną nogą" zostaje. ;)
tomatek93
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1136
Rejestracja: 2010-01-24, 15:09
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: tomatek93 »

Do mnie również zjechał Fiat 1500. Prawdę mówiąc spodziewałem się tego auta na zakończenie kolekcji. Szkoda, że nie pociągnęli jej do 200 wydań. Szkoda, że obiecywana Zastava Mediteran nie pojawiła się albo Syrena 101. Ciekaw jestem jak to teraz będzie z wydaniami specjalnymi. Nie mniej Model Fiata 1500 bardzo fajny i świetnie wygląda koło Syreny 102S. Jest to bardzo udany model na zakończenie serii.
DAEWOO-FSO LANOS '98

Zapraszam na mój blog: http://duzymodelarz.blogspot.com/
rafal dajbor
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1429
Rejestracja: 2010-03-03, 23:47
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: rafal dajbor »

Kolejna Wołga w KWP do uzupełnienia kolekcji: http://wozypolicyjne.pl/?start=29#numery
tomatek93
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1136
Rejestracja: 2010-01-24, 15:09
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: tomatek93 »

Zaczynają przesadzać z tymi Wołgami, ale i tak fajne uzupełnienie :)
DAEWOO-FSO LANOS '98

Zapraszam na mój blog: http://duzymodelarz.blogspot.com/
rafal dajbor
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1429
Rejestracja: 2010-03-03, 23:47
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: rafal dajbor »

tomatek93, a orientujesz się jaka to milicja? Bo na grafice model tak przysłania gazetkę, że nie mogę nijak doczytać. Bułgaria?
Awatar użytkownika
eMO 1966
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 598
Rejestracja: 2006-07-12, 13:02
Lokalizacja: Ostrów Wlkp
Kontakt:

Post autor: eMO 1966 »

Tak, Bułgaria :)
"Nie skarż się na nic, czemu nie musisz się poddawać"
------------------------------------------
http://forum.polskiedostawczaki.pl/
tomatek93
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1136
Rejestracja: 2010-01-24, 15:09
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: tomatek93 »

Tak ta Wołga z bratniej Bułgarii pochodzi :)
DAEWOO-FSO LANOS '98

Zapraszam na mój blog: http://duzymodelarz.blogspot.com/
rafal dajbor
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1429
Rejestracja: 2010-03-03, 23:47
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: rafal dajbor »

Wieści z innego forum na obrazku. Bułgarską Wołgę będę miał po południu, bo jestem przeziębiony i dopiero żona mi kupi wracając z pracy. :)

[ Dodano: 2016-03-09, 16:50 ]
No i mam już Wołgę. Skoro Bułgarzy nie produkowali aut osobowych, to miło, że w gablocie znalazła się choć taka przedstawicielka Bułgarii. :D
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
ODPOWIEDZ