Części do syreny! Gdzie zdobyc?

nieposegregowane, z dawnych lat, bez opcji zakładania nowych

Moderator: adameo2

ODPOWIEDZ
Laik

Części do syreny! Gdzie zdobyc?

Post autor: Laik »

Czesc!!!
Potzrbuje kupic tłoki do Syreny!!! Tylko ze chce znalezc kogos kto wie gdzie to moge zrobic w Częstochowie lub bliskiej okolicy! Jak ktos zna taki sklep (lub miejscde) gdzie moge zakupic te tłoki to prosze o informacje! Tu na forum lub gg 2498257
Dzieki!!!!!
Laik

Post autor: Laik »

Albo czy mozna wsadzic do Syrenki tłoki od czegos innego??? Jak tak to od czego??? I czy pasuja idealnie???
taeda

Post autor: taeda »

Raczej nie pasuje od niczego.....moze sie mylę ale przez 25lat nikt mi takiej informacji nie udzielił.
Proponuję abyś wogóle nie kupował tłoków.
Oczysć stare tłoki, daj nowe pierścienie i składaj.
Mało ludzi wie, że silnik tego typu wytrzymuje 2 komplety tłoków i dopiero robimy szlif.To po pierwsze.
Po drugie, zarówno stare tłoki nadpalone nawet, oraz rysy na cylindrze, można obrabiać pilnkiem oraz ściernym papierem. Rezultat jest bardzo dobry. Nawet wżery (rysy) na 1 mm są do zagłaskania, po czym silnik dobrze pracuje i trzyma te 6 atmosfer.
Jest zasada, że drugi komplet pierscieni nie powinien zawierać chromowanego lecz wszystkie bez chromu.
Silnik na starych podrapanych tłokach i z rysami jak cholera----chodzi nie za bardzo jakieś 2 miesiące, po czym dociera się do nowej sytuacji i wytrzymuje całe lata.
Składając...pamiętajmy że " strzałką do wydechu" :-))))))))))
Awatar użytkownika
Lajer105l
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1683
Rejestracja: 2005-01-25, 21:01
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

Post autor: Lajer105l »

W Zabrzu jest taki zakład gdzie produkują tłoki, pierścienie i praktycznie całe motopompy ale nie znam dokładnego adresu ani telefonu :( Ale Może uda mi się zdobyć chociaż nie obiecuję :)

Pozdro :!:
Szukam Syrenki na sprzedaż
Awatar użytkownika
syreniarz1992
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2631
Rejestracja: 2005-01-24, 16:21
Lokalizacja: Kraków

Post autor: syreniarz1992 »

Lajer105l pisze:W Zabrzu jest taki zakład gdzie produkują tłoki, pierścienie i praktycznie całe motopompy ale nie znam dokładnego adresu ani telefonu :( Ale Może uda mi się zdobyć chociaż nie obiecuję :)

Pozdro :!:
szukaj,szukaj to warte zachodu.mi koledzy ze szkoly przynosili czesci workami tylko sie trza zareklamowac wsrod znajomych 8)
Awatar użytkownika
Franki
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 798
Rejestracja: 2005-01-21, 22:08
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: Franki »

Ja też jestem z Czewy i około roku temu poszukiwałem nowych tłoków w okolicy jak robiłem remont. Jedyne praktycznie czego się dukałem to wiadomości że gościu na Bardowskiego, który remontuje wały korbowe, ma ale co się okazało, miał, bo już wyprzedał, teraz nawet ciężko u niego o pierścienie aczkolwiek chyba jakieś ma, ale ciężko będzie określić na jaki wymiar. Tłoki przy remoncie założyłem stare wyminiłem tylko pierścienie, nawet jak się okazało przy sprawdzeniu to sworznie tłokowe pasowały bez problemów do korbowodów i miały minimalny luz, chyba prawidłoby, w każdym razie w starym wale był widocznie wytłuczeone. Także remont ograniczył się to szlifu okien, planowania głowicy i wymiany wału korbowego na nowy fabryczny. Silniczek pracuje do tej pory ładnie i nawet ostatnimi czasy mało pali jak na Syrene.
Cypek

Post autor: Cypek »

Na zajeciach z silnikow spalinowych dowiedzialem sie ze pierscienie tlokowe jak i sworznie sa znormalizowane Nie pamietam numeru normy Tak wiec z nabyciem nie powinno byc problemu w warsztacie zajmujacym sie remontami silnikow
ODPOWIEDZ