Syrena Sport replika

Materiały i informacje historyczne. Zmiany w czasie produkcji, identyfikacja części, detali,roczników, pytania o oryginalność.

Zablokowany
lukaszLBN
Posty: 12
Rejestracja: 2011-06-13, 22:54
Lokalizacja: Lublin

Post autor: lukaszLBN »

Znalezione w sieci:

mirek.mazur rmf24

mirek.mazur interia.pl

[ Dodano: 2011-06-25, 14:59 ]
Poniżej link do teleexpressu 24.06.2011 o rekonstrukcji Syreny Sport przez Mirka Mazura:

Syrena Sport - Mirosław Mazur - Teleexpress

42 sekunda zapowiedź
od 7 m. 30 sekundy materiał

Za sprawą Mirka Mazura zaczyna byc głośno wokół SS :)
z-tomek
Posty: 1
Rejestracja: 2011-07-10, 21:50
Lokalizacja: Sieradz

Post autor: z-tomek »

Tak obserwuję ten temat od pewnego czasu i mam pytanie w jakiej skali sąplany syreny sport znane z modelarza? Rozumiem że ta replika powstaje na podstawie tych planów oraz wielu zdjęć archiwalnych?
Awatar użytkownika
W83
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 54
Rejestracja: 2011-04-16, 13:34
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: W83 »

Na plany z Modelarza nie patrz.. jestem tez na etapie modelowania tego autka i ciagle wyglada to tak ze przymierzam do fotografi, poprawiam, przymierzam, poprawiam, przymierzam poprawiam i czuje, ze dopiero teraz jestem na przedostatniej przymiarce... Moglo byc wczesniej juz zrobione, ale zycie plata figle w planach.. takze tak czy siak wymodeluje to autko :) Jestem blizej niz dalej. Ale naprawde nie sugerowalbym sie planami z Modelarza... A przeskalowac latwo... W sumie znana jest wartosc rozstawu osi wiec wg tego mozesz przeskalowac do 1:1.
wiktor-art.za.pl
Awatar użytkownika
aelfric
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 95
Rejestracja: 2009-12-10, 19:37
Lokalizacja: Bruksela

Post autor: aelfric »

Kolejna próba:

http://allegro.pl/legendarna-syrena-spo ... 13807.html

Komentarz jest bezbłędny;)

Ae.
Awatar użytkownika
leniuk
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 80
Rejestracja: 2009-02-28, 11:01
Lokalizacja: wroclaw

Post autor: leniuk »

Awatar użytkownika
W83
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 54
Rejestracja: 2011-04-16, 13:34
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: W83 »

Witam!
Dopracowuje kolpak Syreny, bo chce go wrzucic na maszyne... Liczba tych żeberek sie teraz zgadza z oryginalem. mam tylko problem z zagieciami tych "piramidek" w strone zatyczki (tej "gwiazdki") kolpaka... Otoz nie wiem czy zamiast zagiecia "na prosto" nie powinno byc tam wciecia. Temat dla mnie bardzo wazny, bo na zdjeciach niektorych widac, ze na to by wskazywalo, ale na innych ujeciach gra swiatla jest inna i wskazuje na cos takiego jak ja zrobilem (widok na screenie).

Obrazek
wiktor-art.za.pl
Awatar użytkownika
aelfric
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 95
Rejestracja: 2009-12-10, 19:37
Lokalizacja: Bruksela

Post autor: aelfric »

[quote="W83"]Witam!
mam tylko problem z zagieciami tych "piramidek" w strone zatyczki (tej "gwiazdki") kolpaka... Otoz nie wiem czy zamiast zagiecia "na prosto" nie powinno byc tam wciecia.

Ha, jeśli dobrze rozumiem o co chodzi... Obejrzałem różne zdjęcia wpatrując się w nie głęboko... i myślę że te żeberka sa jednak po lekkim kątem. Czyli NIE SĄ idealnie prostopadłe do podłoża. Kąt pochylenia jest niewielki (10 stopni...? mniej?), od zewnątrz ku osi pojazdu. Wszystko na granicy złudzenia optycznego, i granicy postrzegania. Ciężko cokolwiek powiedzieć na pewno, ale jeśli pytasz czy widzę to pochylenie... to ja je też widzę :-) O to chodziło?

Przy okazji, super gdyby kołpaki były dokładnie taie same jak w oryginale - tylko z czego je można zrobić, i jak je wychromować? i druga sprawa - jak to było właściwie przymocowane do koła? Ta trójramienna nakrętka to atrapa, a śrub się za bardzo nie da nigdzie przykręcić. Chyba że od drugiej strony ewentualnie.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
W83
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 54
Rejestracja: 2011-04-16, 13:34
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: W83 »

To co zaznaczyles to tez mnie zastanawialo ale poki co zostawiam na prosto. Chodzi mi bardziej o takie 3 przetloczenia w strone tej atrapy nakretki. Mocowanie kolpaka da sie zrobic i ta atrape na koncu sie bedzie montowac - takze tutaj nie ma obaw mam pewien pomysl. A wykonanie normalnie z laminatu - teraz sa takie techniki ze mozna (da sie) polakierowac tak zeby wygladaly na chromowane. Z blachy tego nie zrobie niestety.
wiktor-art.za.pl
Awatar użytkownika
arturromarr
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1633
Rejestracja: 2006-07-03, 14:19
Lokalizacja: Łódź

Post autor: arturromarr »

Tymczasem w necie:
http://www.facebook.com/pages/Syrena-Sp ... 55?sk=wall
(można klikać "lubię to")
Awatar użytkownika
marcinm
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 99
Rejestracja: 2011-04-18, 01:00
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: marcinm »

Witajcie...
Rozważaliście jak wyglądało logo z literką N
Nie wiem jeszcze jak było z korona i jaki był kolor... ale to powinienem już niedługo wiedzieć
Tym czasem logo w wersji bez korony

http://www.facebook.com/pages/Syrena-Sp ... 2361996455

Pozdrawiam Marcin

[ Dodano: 2011-08-06, 22:51 ]
Witajcie ponownie....

http://www.youtube.com/watch?v=arf9_6EuxFQ

http://www.youtube.com/watch?v=ppPI1nWYX9E

Pozdrawiam Marcin
mirek.mazur
Posty: 12
Rejestracja: 2011-01-02, 16:38
Lokalizacja: Lublin

Post autor: mirek.mazur »

Witam kolegów, prace nad moją repliką nadal posuwają się do przodu, silnik jest w środku spasowany ze skrzynia biegów. Aktualnie pracuje nad deską rozdzielczą. Pozdrawiam Mirek Mazur
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Mariusz
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2197
Rejestracja: 2006-01-05, 19:10
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Post autor: Mariusz »

szok
jedyne co mi przychodzi do głowy to zapraszam cię na V Bielski Rajd Syren w maju 2012r
:ok3
SyrenaBielskoklub
zapraszam też na:
www.martech.bielsko.pl
www.polmozbytbielsko.pl pierwszy i jedyny prawdziwy sklep z częściami do Syreny.
mirek.mazur
Posty: 12
Rejestracja: 2011-01-02, 16:38
Lokalizacja: Lublin

Post autor: mirek.mazur »

dziekuję za zaproszenie na przyszłoroczny zlot, chętnie skorzystam.
pozdrawiam M.M.
Awatar użytkownika
Wojt
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2041
Rejestracja: 2005-05-02, 12:45
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Wojt »

To chyba wszyscy czekają na takie wydarzenie z największą niecierpliwością.
Było by rewelacyjnie gdybyś premierę pojazdu przewidział na V BRS!

A Twoja replika nabiera coraz realniejszych kształtów. Ze zdjęcia na zdjęcie włosy coeaz bardziej mi dęba stają.
...no i poszedł biedaczysko, po szerokim szukać świecie czegoś, co jest bardzo blisko.
Mateo
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 58
Rejestracja: 2011-08-10, 16:16
Lokalizacja: xyz

Post autor: Mateo »

witam Was jestem tu nowy i widze ze wszyscy cieszymy sie poczynaniami Pana Mirka ale wiecie znalazłem cos na necie ciekawego obadajcie poznajecie to chyba Pan śp Nawrot i Paradyński silniczek w SS :)
pozdro
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Mateo
Zablokowany