Projekt Zuch/Druch

Wszystko to co nie pasuje do pozostałych działów
ODPOWIEDZ

wybierz nazwe dla nowego projektu

zuch
1
100%
druh
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 1

Awatar użytkownika
syreniarz1992
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2631
Rejestracja: 2005-01-24, 16:21
Lokalizacja: Kraków

Projekt Zuch/Druch

Post autor: syreniarz1992 »

jestem w glebi duszy rozmarzonym konstruktorem.Lecz od rzeczy...Do rzeczy.Ogladnelem film z luisem de finessem pt >>Oskar<<.moze ktos kojarzy.To film o dyrektorze stoczni ktory przesladuje swego rudego pracownika.zaczyna sie od wodowania staku i na wodowaniu sie konczy.statek tonie gra orkiestra ale do tematu.de finess przyjezdza do rodziny tego rudzielca.wsiada na TRAKTOR i demoluje ogrod spychajac latryne na statek i splawiajac go rzeka.


troche sie rozpisalem

chodzi o zdjecia,plany,fotosy z filmu czy wrecz caly film dvd do przeslania przez meila.

ten traktor mial ciekawa konstrukcje i chcialbym zeby ktos mi pomogl znalezc materialy dokumentalne do budowy prototypu.

Byl by to ciagniczek pomocniczy mocowany np do przyczepy,dwukolowy,czy tez jako holownik pojazdow...

co sie bede rozpisywal nie mam puki co moznosci wykonania pierwszych projektow bo nie mam zdjec,etc...

wiec bardzo prosze o pomoc,sugestie co do wyboru nazwy(zuch,druch) i nie wysmiewanie oraz tolerancje wobec tego projektu.

serdecznie pozdrawiam

wasz syreniarz
Awatar użytkownika
Cinek
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2290
Rejestracja: 2005-01-21, 22:35
Lokalizacja: z pomorza

Post autor: Cinek »

Dzik II.

Było coś takiego, wspominam z nostalgią - jedna oś, jedna lampa, w nocy wyglądał jak motocykl. I dwusuwowy silnik, który ciągnął to z prędkością kilku kilometrów na godzinę. Ehh, rozmarzyłem się. ;)


Później był RZECH (bądź podobnie, nazwa kojarzyła sie z rzęchem) - amatorska konstrukcja ciągniczka na bazie silnika MZ.

No to jeszcze jako ciekawostkę dodam, że mój kuzyn wyciągnął od jakiegoś złomiarza bardzo fajny zestaw, w skłąd którego wchodzi przekładnia z mechanizmem różnicowym, i sporo przystawek - mała brona, pług, mini "kombajn" nożycowy i cos tak jeszcze. Jest to niestare, czyli ludzie produkują takie rzeczy, głównie dla potrzeb upraw w tunelach.
Amerykaniec: "Ok, we have George Bush but we have Stevie Wonder, Bob Hope and Jonny Cash too!"
Polak: "We have Kaczyński and... No Wonder, No Hope and No Cash..."
Awatar użytkownika
syreniarz1992
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2631
Rejestracja: 2005-01-24, 16:21
Lokalizacja: Kraków

Post autor: syreniarz1992 »

czekam na sugestie i pomoc dokumentalna.

dzis zastanawialem sie jak zrobic mocowanie do przyczepy i chyba wiem 8)
ODPOWIEDZ