Żuk A03 1959r. <-- budowa od podstaw

Informacje techniczne innych pojazdów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
PONY007
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1275
Rejestracja: 2008-04-06, 12:20
Lokalizacja: Kalisz

Żuk A03 1959r. <-- budowa od podstaw

Post autor: PONY007 »

Żuk. Prace ruszają w sierpniu. Przeróbki wyleciały mi z głowy całkowicie:)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
szklane, aluminiowe ramki- 100% oryginał, wypolerowałem, potrzebuje jeszcze tylko 4 sztuki- no drobiazg...
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Nowa instrukcja:
Obrazek
Kawałek opisu znajduje się już w dziale o wszystkim, jednak przeniosłem go tutaj. Ale mówiąc krótko- część po części i może coś z tego będzie:).
Obrazek

Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony 2009-11-07, 11:52 przez PONY007, łącznie zmieniany 1 raz.
Robota musi być wykonana dobrze, a nie źle!
http://odrdzewiacz.fora.pl/
Forum ODRDZEWIACZ pojazdy zabytkowe- rzemiosło, fotoporadniki, techniki renowacji,odnawianie krok po kroku, remonty, technologie www.facebook.com/ForumOdrdzewiacz
Awatar użytkownika
syreniarz1992
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2631
Rejestracja: 2005-01-24, 16:21
Lokalizacja: Kraków

Post autor: syreniarz1992 »

Przespawujesz drzwi i szukasz właściwej maski? :piwo:
Awatar użytkownika
mp79
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 284
Rejestracja: 2005-09-18, 15:56
Lokalizacja: Białystok

Post autor: mp79 »

1960 to musi być kurołap - nie może być inaczej.
"młody" "syreniarz" - jak "zjednoczona" "prawica"... :D
Awatar użytkownika
PONY007
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1275
Rejestracja: 2008-04-06, 12:20
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: PONY007 »

Dokładnie, kurołapy się skończyły w 1963roku od numeru 20810. I teraz jest problem. Bo przerobić maskę to pal licho, rowkownica i idzie zrobić dokładna replikę. Ale co do drzwi- ocalałych kurołapów może być z 5 sztuk, 3 dosyć dobrze znane. Wiec nawet o wzór będzie ciężko- w dodatku muszę się upewnić czy to przeróbka czy też przełożona tabliczka...raczej to drugie. Ważne, żeby ten zbitek części trafił znowu na drogi. Brakuje mi prawego błotnika.
Robota musi być wykonana dobrze, a nie źle!
http://odrdzewiacz.fora.pl/
Forum ODRDZEWIACZ pojazdy zabytkowe- rzemiosło, fotoporadniki, techniki renowacji,odnawianie krok po kroku, remonty, technologie www.facebook.com/ForumOdrdzewiacz
Awatar użytkownika
syreniarz1992
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2631
Rejestracja: 2005-01-24, 16:21
Lokalizacja: Kraków

Post autor: syreniarz1992 »

mógłbym Ci ewentualnie pomóc, bo wiem gdzie stoją zwłoki kurołapa, ale to tak za miesiąc, jak pojade się co do junaka dogadywać na wieś.

deske też mam. Tyle że nie z kurołapa- ma zegar.
Awatar użytkownika
PONY007
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1275
Rejestracja: 2008-04-06, 12:20
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: PONY007 »

Deska jest właśnie z jednym zegarem (tyle że jest w innym kolorze i leży luzem- trzeba sprawdzić czy pasuje do otworu w desce)...wieczorem napisze jak wyglądają wnętrza drzwi...Różnie może być, może buda była zmieniana, tabliczki i osprzęt przełożony...
Deska:
Obrazek
Chodzi Ci o tego żuczka? Te drzwi byłyby dla mnie bezcennym wzorem...
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Robota musi być wykonana dobrze, a nie źle!
http://odrdzewiacz.fora.pl/
Forum ODRDZEWIACZ pojazdy zabytkowe- rzemiosło, fotoporadniki, techniki renowacji,odnawianie krok po kroku, remonty, technologie www.facebook.com/ForumOdrdzewiacz
Awatar użytkownika
syreniarz1992
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2631
Rejestracja: 2005-01-24, 16:21
Lokalizacja: Kraków

Post autor: syreniarz1992 »

no chodzi mi właśnie o tego, janek stoi dwie wioski dalej.
Awatar użytkownika
PONY007
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1275
Rejestracja: 2008-04-06, 12:20
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: PONY007 »

Myślisz że byłaby jakaś szansa na te drzwi?
Robota musi być wykonana dobrze, a nie źle!
http://odrdzewiacz.fora.pl/
Forum ODRDZEWIACZ pojazdy zabytkowe- rzemiosło, fotoporadniki, techniki renowacji,odnawianie krok po kroku, remonty, technologie www.facebook.com/ForumOdrdzewiacz
Awatar użytkownika
syreniarz1992
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2631
Rejestracja: 2005-01-24, 16:21
Lokalizacja: Kraków

Post autor: syreniarz1992 »

kolega wymontowywał części z syreny-sąsiadki to raczej jest szansa :ok2
Awatar użytkownika
PONY007
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1275
Rejestracja: 2008-04-06, 12:20
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: PONY007 »

W takim razie...będziemy w kontakcie- inaczej nie podołam:). Syreniarz-posłałem Ci PW.

Nowe foty. Stan kabiny jest makabryczny. Nic nie jest zdrowe oprócz szyb. Praktycznie zero wyposażenia. Rdza i krzywe blachy. Ale postanowiłem, biorę się za to po syrenie. Pakuję się w straszne bagno, ale nawet taki stan blach nie zmieni mojej sympatii do smutaska. Drzwi najchętniej wymieniłbym na kurołapy. Cały spod, progów i stopni nie ma- ale to idzie zrobić. Braki w podłodze- sporo przetłoczeń. Będę musiał wykonać rowkownicę. Błotniki do wymiany, szukam prawego. Dach wgnieciony(trochę już wyklepałem) i pordzewiały, na rantach najgorzej. Tylna ściana jako tako, ale na dole tragedia, było spawane, wszystko odchodzi, kupa wgniot. Wypiaskuję(bardzo mało zostanie) i zrobię ile się da. I tak, żeby nie była to fuszerka. Pewnie skończy się na wstawianiu całych sekcji od kabiny dawcy (o ile trafi się znośna- nowego typu). Ale z tego co widzę to blachy są jeszcze dostępne i raczej z podłogą nie będzie problemu.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Tutaj widać miejsce zaspawania zawiasów i rzeźbienie pod nowe drzwi. To był kurołap.
Obrazek
Obrazek
Tutaj od razu lepiej wygląda (polecam na tapetę):

Obrazek
Kupa złomu!:) Za to jakby go postawić na podwoziu tak jak jest...to na nity jak znalazł!
Obrazek
Pozdrawiam- motywujcie!


P.S. Może na zdjęciach nie jest źle...ale źle jest:)


Szukam drzwi pod wiatr- w każdym stanie.
Robota musi być wykonana dobrze, a nie źle!
http://odrdzewiacz.fora.pl/
Forum ODRDZEWIACZ pojazdy zabytkowe- rzemiosło, fotoporadniki, techniki renowacji,odnawianie krok po kroku, remonty, technologie www.facebook.com/ForumOdrdzewiacz
Awatar użytkownika
pietrusek
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 287
Rejestracja: 2006-01-02, 18:14
Lokalizacja: Łowicz

Post autor: pietrusek »

Znam chyba z kas miejsce z którego wyciagnołeś ta kabine czy to nie sa okolice Sochaczewa pewnego razu nawet ogladałem ja ale jakos nie zwróciłem uwagi na tabliczke,a ostatnimi czasy jechałem ta droga i juz jej nie widziałem myslałem ze poszła na zyletki a tu miłe zaskoczenie.Powodzenia przy odbudowie
...rób albo nie,nigdy nie próbuj robić...
Awatar użytkownika
italianboy
-#Junior
-#Junior
Posty: 146
Rejestracja: 2008-01-08, 13:53
Lokalizacja: Łódź/Rzym

Post autor: italianboy »

Witam...
powiem tak przepiekne są te Zuczki...do niedawna ie wiedzialem nawet o ich istnieniu ....naprawde cos wspaniałego...ale widac ze zmeczenie materiału spore ale taki fachowiec jak Ty da sobie z Tym rede... życzę powodzenia i 3mam kciuki
Marco
Syrena 105 -1978 -jest
Syrena 105L -1980 -jest
Fiat 127 MK1 -1974 -był
Fiat Tipo 1,4ie -1992 -był
Lancia Kappa 2,4JTD -1999 -jest
Lancia Delta 1,8 ie -1994 -jest
Fiat Ritmo 1,7 D -1985 -jest
Awatar użytkownika
jasio
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 740
Rejestracja: 2005-10-29, 15:05
Lokalizacja: kwidzyn

Post autor: jasio »

U mnie na złomie stoi taki "smutasek" Jest prawdopodobnie na sprzedaż, chociaż musiał bym się upewnić na 100% Dzisiaj jak tam byłem, jeszcze stał. Jeśli by Cie interesowało, mogę podpytać. Stan jego oceniam na dość dobry, wiec może na dawce by się nadawał lub do odratowania jak kto woli.
Trzymam kciuki za to żeby Ci się udało. Prawdę mówiąc nawet nie wiedziałem że istniały Żuczki kuro łapy.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
jaki Kwidzyn toż ja ze wsi pod Kwidzynem;) Korzeniewo moje kochane spokojne ;)
Awatar użytkownika
PONY007
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1275
Rejestracja: 2008-04-06, 12:20
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: PONY007 »

Tak to ten z pola. Został zauważony przez kolegę bubuja1 z forum automobilisty który mi tą budę załatwił. Ale jednak pobyt w polu odcisnął swoje piętno na nim... Chodziło mi właśnie o takiego żuka- nie strażaka. Ale za to ten co pokazałeś Jasio byłby naprawdę zacnym dawcą. Nie ukrywam, że uciąłbym mu tylną część dachu tak żeby powstał A03 (pickup) Wiec Jasio- jeśli mógłbyś się zakręcić tam i zapytać o cenę... Byłbym wdzięczny. Najlepiej w całości ale ostatecznie części. To pozna wersja już zderzak pełny. Strażaków jest dużo, w większości w dobrym stanie, a ja chce przywrócić do życia takiego prawdziwego żuka. Jaki ma silnik? Czekam na info. pony50m3@o2.pl gg: 2546924 Pozdrawiam.

Kurołap wygląda tak (jak widać na głębiej wsunięta mordkę, ale dosyć prosto zrobić replikę):
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pel ... 33675.html
źródło fotosik użytkownik pocisk333
Ostatnio zmieniony 2009-07-06, 21:37 przez PONY007, łącznie zmieniany 1 raz.
Robota musi być wykonana dobrze, a nie źle!
http://odrdzewiacz.fora.pl/
Forum ODRDZEWIACZ pojazdy zabytkowe- rzemiosło, fotoporadniki, techniki renowacji,odnawianie krok po kroku, remonty, technologie www.facebook.com/ForumOdrdzewiacz
Awatar użytkownika
jasio
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 740
Rejestracja: 2005-10-29, 15:05
Lokalizacja: kwidzyn

Post autor: jasio »

ok dowiem się jaka cena za całego. A silnik jeśli dobrze zauważyłem już zmieniony na górniaka
jaki Kwidzyn toż ja ze wsi pod Kwidzynem;) Korzeniewo moje kochane spokojne ;)
ODPOWIEDZ