Wąż z chłodnicy do głowicy?????????????????????????

(silnik, skrzynia)
Awatar użytkownika
szczurpreriowy
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1294
Rejestracja: 2005-02-11, 00:12
Lokalizacja: Wrocław

Wąż z chłodnicy do głowicy?????????????????????????

Post autor: szczurpreriowy »

wąż z chłodnicy do głowicy
jest uszkodzony- cieknie
ma ktos patent jak zrobic prowizoryczny?
Ps.
moje gg : 1964518
Z setek tysięcy różnych „Syrenek”składa się jedną Wielką Syrenę.Syrena Matka,
która rodzi się z własnych dzieci.Syreny,które swojej sprawności nie zawdzięczają już dziś fabryce i „składają się”z innych,poprzednich dawców detali...
Dulek

Post autor: Dulek »

Od maski przeciwgazowej typu "slonik" byly wersje z identyczna rura ryle ze dluzsza. Wiidzialem tez patent z wezem ogrodowym - zagiety ale dziala. Widzialem tez z kolankiem z jakiegos metalu.
Awatar użytkownika
KIEROWCA
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4555
Rejestracja: 2005-02-24, 23:43
Lokalizacja: PRL
Kontakt:

Post autor: KIEROWCA »

Ty ukrywajacy sie pod ksywa Gość nie masz co pisać na forum :?:
Czy moze robisz to przez zlosliwosć :?:
Ile razy juz Ci zwracalismy uwage, ILE MOZNA :?:
::::Poradnik kompleksowej wiedzy syrenkowej ==UZUPEŁNIENIE GLINKI::::
===> http://chomikuj.pl/mariuszw2145/SYRENA <=== :dresiarz
::::Najljepsze jest nalanie do pełna w progi łoju baraniego na gorąco::::
Awatar użytkownika
Franki
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 798
Rejestracja: 2005-01-21, 22:08
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: Franki »

Zaraz zaraz... widzę mała niejasność (może się czepaim). Ale czy chodzi o WĄŻ prowadzący od chłodnicy do pompy wodnej? Czy, po tym co kolega napisał, KOLANKO gumowe od głowicy do termostatu. Jeśli to pierwsze, to faktycznie pasuje połowa węża od maski gazowej, sam taki mam...
Jeśli zaś chodzi o kolanko, no to sprawa jest gorsza. Miałem jakiś czas temu przypadek że mi pękło i wylało sporo płynu pod maską. Reanimowałem je przy użyciu taśmy samowulkanizującej, butaprenu i taśmy izolacyjnej. Najpierw zdemontowałem, wyczyściłem i wymyłem dokładnie, potem pendzelkiem nałożyłem butapren po zewnętrzej stronie, dałem mu trochę przeschnąć a następnie nakładałem kawałki taśmy samowulkanizującej. Jednym się nie da owinąć, żeby wyszło szczelnie, bo nie jest taka elastyczna jak izolacja, więc trzeba nakładać kawałkami, dobrze jest też w miejscach zachodzenia posmarować butaprenem, pod nim taśma się szybko zwulkanizowuje. Potem jeszcze całość posmarowałem butaprenem, poczekałem do wyschnięcia, a następnie owinąłem już ładnie na kolor przy pomocy czerwonej taśmy izolacyjnej... Hmm właśnie mi przyszło do głowy, że się rozpisałem, choć może nie z tym kolega ma problem, no ale może komuś innemu się przyda...
Pozdro
Awatar użytkownika
marek_105
Posty: 7
Rejestracja: 2005-04-19, 11:51
Lokalizacja: Kielce

Post autor: marek_105 »

W ostatecznosci mozna kupic na allegro. Wlasnie ktos wystawil te wezyki.
http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=51239034

Pozdrawiam
Mateusz

Post autor: Mateusz »

po co kupowac na allegro skoro mozna dostac je w sklepie? ja kupilem caly komplet wezy do chlodnicy za 30 zl w sklepie z akcesoriami gumowymi do samochodow
jack

Post autor: jack »

w poznaniu nie ma problemu z kupnem akcesoriow gumowych o syreny jeden facet nawet wyrabia takie gumy jak ktos hce to po raz kolejny podam telefon
taeda

Post autor: taeda »

a czy ten facet z Poznania robi też silentbloki (tuleje gumowane) do ucha resoru i do wahaczy ????
Bo tego to już brak zupełnie !!!!!!
Podaj ten telefon oficjalnie---to nie jest reklama tylko dla nas konieczność.
J
-#Junior
-#Junior
Posty: 193
Rejestracja: 2005-01-21, 12:57
Lokalizacja: Poznań

Post autor: J »

Hej!!!

Przykro mi bardzo - ale u tego rzemieślnika można zamówić wyroby tylko i wyłacznie gumowe - a silentbloki to już guma/metal - więc tego już nie robi. Wyroby są takiej sobie jakości - i polecić je można warunkowo - ale w razie czego telefon do człowieka to (0-61) 8499537.
Coz - popytam - może jeszcze ktoś to produkuje :roll:

Pozdrawiam
Przyszedl szarlatan szuja...
Awatar użytkownika
wiktorR20
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 341
Rejestracja: 2005-02-25, 13:42
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: wiktorR20 »

Cześć.
O ile pamiętam we Wrocławiu,jest zakład który robi na zamówienie silentbloki.Niestety nie pamiętam nr telefonu,ale pamiętam,że ogłoszenia tego zakładu ukazują się w AutoGiełdzie Dolnośląskiej. Jeśli ma ktoś tą gazetę pod ręką to niech zarzuci numerem.
Pozdro.
Wiktor
Nie kłóć się z idiotą,
bo sprowadzi Cię to swojego poziomu i
pokona doświadczeniem.
Awatar użytkownika
Wojt
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2041
Rejestracja: 2005-05-02, 12:45
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Wojt »

Taeda pytał o silenblocki. Na allegro całkiem normalne ceny:

http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=52406441
inzynier

Post autor: inzynier »

Na allegro ogłasza się producent silentbloków do syreny z Katowic pod nazwą el-gum.
Awatar użytkownika
sereniarz(atom1)
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2467
Rejestracja: 2005-07-28, 23:41
Lokalizacja: z Podlasia
Kontakt:

Post autor: sereniarz(atom1) »

a ja wam powiem od czego sie robi waz gumowy od glowicy do termostatu mianowicie;) idize sie do polmozbytu i kupuje gume od wlewu paliwa do malucha ma taki sam ksztalt..potem na glowice sie zaklada bo elegancko pasuje a do termostatu ...to trzeba z tej starej uciac kawalek taki na wielkosc zeby zaslanial ta czesc termo co sie nasowa gume i wlozyc jedno w drugie i scisnac opaska! dziala i to jak!! moja na tym jezdzi i jeszcze conajmniej 2 ;P nie ma prawa wysadzic
30 VI 1983 po 30 latach produkcji zaprzestano wytwarzania Syreny ;-(
http://img47.imageshack.us/img47/1990/m ... zy1jb5.jpg
Awatar użytkownika
Jack
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 871
Rejestracja: 2005-07-02, 21:03
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Jack »

a ja wam powiem ze najlepiej jest to kupic w sklepie gumowym na ulicy rynkowej w poznaniu prywaciarz nie jest najlepszym rozwiazaniem bo jego guma ma niestety kiepska wytrzymalosc
Awatar użytkownika
mp79
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 284
Rejestracja: 2005-09-18, 15:56
Lokalizacja: Białystok

Ja mam od 'Żuka' i dobrze działa.

Post autor: mp79 »

A ja wstawiłem rurę od 'Żuka'. Tyle tylko, że musiałem ją przyciąć. Fakt jest faktem - ta "przyjemność" kosztowała mnie 16 zł... No, ale ta rura jest zbrojona, więc przynajmniej wiem, że to od razu mi nie pęknie.
ODPOWIEDZ