Syrena 105 według Was ile można za nią dać?

Wszystko to co nie pasuje do pozostałych działów
Awatar użytkownika
Markus
-#Junior
-#Junior
Posty: 117
Rejestracja: 2008-06-09, 22:12
Lokalizacja: Lublin-Zakrzówek
Kontakt:

Syrena 105 według Was ile można za nią dać?

Post autor: Markus »

Witam, jak w temacie, wiem że warta jest tyle ile mogę za nią dać, ale nie mam jakiegoś doświadczenia w syrenach a nie chce też przesadzić, poniżej zamieszam foto Syrenki, oglądałem ją osobiście wygląda nawet znośnie, blacha nie jest nigdzie przerdzewiała, trochę odchodzi lakier, wnętrze wyjęte ale podobno wszystko jest, 2 lata temu jeszcze jeździła, tyle że miałą przebicie i nie paliła za każdym razem, roku niestety nie znam, jest zarejestrowana ale jak wiadomo nie opłacana(jak to jest faktycznie z późniejszym przerejestrowaniem, czy wszystkie składki muszę opłacić wstecz aby móc ją zarejestrować?) I takie zapytanie ile można za nią dać? dzwoniłem do właściciela i ma się zastanowić jeśli chodzi o cenę,
Pozdrawiam i dzięki serdeczne za pomoc :piwo:
ObrazekObrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek
jerzynka1223
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 97
Rejestracja: 2009-08-01, 20:27
Lokalizacja: poznań

syrena

Post autor: jerzynka1223 »

witam syrenka dosc ciekawa ale pracy przy niej bedzie troche na temat ceny to bym sie niewypowiadal ale moze zaproponuj bardzo niska moze przejdzie.Ceny na syrenki poszły do gory ale nowa blacharka rowniez wiec jak masz troche wolnych srodkow to ja bierz i działaj bo warto chyba lecz takie zdjecia nieukazuja stanu faktycznego wiec warto sie zastanowic.JA w sobote jade po 104 w podobnym stanie z dokumentami i dałem za nia 1000 wiec naprawde chyba dobry zakup potrzebuje pare czesci a reszta niech stoji przynajmniej nie pojdzie na złom.Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Jarecki
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 516
Rejestracja: 2008-09-07, 00:09
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: Jarecki »

Moja rada: obejrzyj ją bardzo dobrze. Może być takim stanie ze jak opukasz młotkiem to zostanie tylko dach i kawałki słupków. Wtedy może pójść na części za...nie wiem. 200-300 pln?
Wyznaje zasadę, jeśli rdza rozwarstwia miejsce zgrzania dachu tzn. rynienkę, to sygnał, że można spodziewać się jej wszędzie
AMPIR
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 399
Rejestracja: 2006-10-31, 23:21
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Syrena 105 według Was ile można za nią dać?

Post autor: AMPIR »

Witaj!
Jak dobrze się przyjrzeć, to nawet na tych fotkach widać sporo, mimo iż nie ma nawet ogólnej fotki komory silnika... Generalnie jak na pierwszą "przygodę" z syrenką - to nie jest to najwłaściwszy egzemplarz!
Jak "na moje" to ona stoi zdecydowanie dłużej na świeżym zdrowym powietrzu niż deklarowane dwa lata. Spójrz pleśń ( lub mech) osadziła się na błotnikach, dziury na podszybiu tak skutecznie w tym miejscu nie robią się przez rok czy dwa, jest ona solidnie przywalona różnymi gratami i zarośnięta zielskiem, korozja wkładów reflektorów swoim ślicznym i rdzawym kolorem praktycznie na całej powierzchni aż krzyczy: "Ja tu stoję o ładnych kilku lat więcej....". Lakier na tej 105-tce tak solidnie zmatowiony przez czynniki atmosferyczne też to potwierdza. Co zaś do do wnętrza i jego stanu skompletowania - to cokolwiek można by powiedzieć sprawdzając punkt po punkcie...
Jak wyglądają progi, podciągi i podłoga po tak długim staniu - lepiej pewnie nie wspominać, w każdym razie piaskowanie byłoby dla niej ciężką próbą.
I na prawdę sprawa ceny: 333, 555 czy 2222 zł - to naprawdę w tym przypadku nie ma większego znaczenia. Gdybyś natrafił na egzemplarz stojący, zakurzony i brudny ale nie skorodowany w stodole - to co innego.
Wybór jednak należy do Ciebie!
Ja bym szukał dalej, może za większą kasę, ale niech to-to odpala, jeździ i nie będzie kupą złomu...

Pozdrawiam
AMPiR
Awatar użytkownika
jawos
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 546
Rejestracja: 2008-12-29, 16:01
Lokalizacja: OBERSCHLESIEN

Post autor: jawos »

cześć jak by dorzucił środek i pare pierdołek max 500zł bym dał
Awatar użytkownika
marcys
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1540
Rejestracja: 2005-06-15, 21:31
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Żywiec

Post autor: marcys »

tak jak Ampir pisze - na poczatek przygody - troche nie za bardzo sie nadaje. jak kupowalem pierwszą - to wymyslilem ze musi jezdzic - i to by dobry pomysl. do dzisiaj poza remontem silnika ( pierscien polecial - bywa) technicznie auto nie ruszone i fajnie jezdzi. ( od czerwca 2kkm zrobione)
105L 80' "Helena"
104 66' "Zośka"
104 69' "Baśka" sprzedana
WSK'85 "Wieśka"
126p 78' "żótłek"
Niewiadów N126E'83 "zapiekanka"
Jeep Cherokee ' 91 "brudas"
Peugeot J5 Knaus '91
Bielski klub? nie polecam :(
Awatar użytkownika
anabol
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 3145
Rejestracja: 2008-11-17, 12:10
Lokalizacja: Białobrzegi n Pilicą
Kontakt:

Post autor: anabol »

stoi napewno troche dłużej ale nie ma co zrażać kolegi... jeśli znasz sie troche na mechanice i jesteś w stanie sobie to zrobić to możesz śmiało brać jeśli sprzedający da Ci dobrą cene. bo syrena jednak jest do remontu.
O czystość forumowych szeregów dbają specjalnie przeszkoleni funkcjonariusze spraw wewnętrznych - moderatorzy.

>wujek Sławek<
Awatar użytkownika
Markus
-#Junior
-#Junior
Posty: 117
Rejestracja: 2008-06-09, 22:12
Lokalizacja: Lublin-Zakrzówek
Kontakt:

Post autor: Markus »

Dzięki wielkie za wszystkie wypowiedzi, dzięki Wam ostudzacie mój pośpiech, mam się odezwać pod koniec tygodnia do gościa, zobaczymy jaką krzyknie cenę. Doświadczenie jakieś tam mam, sprzęt do prac też jest, ale jak wspomnieliście remont też kosztuje, w oklicy również znalazłem tą http://www.allegro.pl/item737843087_syr ... kazja.html tylko szkoda że taka zwieśniaczona.
Awatar użytkownika
makscom
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 972
Rejestracja: 2005-04-24, 22:08
Lokalizacja: Polska

Post autor: makscom »

uważam ze za ta syrene 500 zl byloby ok.
Bo z syrenkami nigdy nie wie oj nie wie sie......
Awatar użytkownika
motonita
Moderator
Moderator
Posty: 7472
Rejestracja: 2006-12-26, 08:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Post autor: motonita »

Ja ja moge wziac za 500 z miła checia...
Twoj symbol WSK twój bak słodko zaokrąglony...

Dewiacji posiadania nie da się wyleczyć

mój mail:
motonita@syrena.biz
Awatar użytkownika
Markus
-#Junior
-#Junior
Posty: 117
Rejestracja: 2008-06-09, 22:12
Lokalizacja: Lublin-Zakrzówek
Kontakt:

Post autor: Markus »

Jutro zadzwonie i się dowiem ceny, jak się nie zdecyduje a Tobie motonita, będzie odpowiadać to dam Ci znać :faja
syreniarz
-#Junior
-#Junior
Posty: 132
Rejestracja: 2009-04-15, 22:03
Lokalizacja: Dąbrowy

Post autor: syreniarz »

A gdzie ona stoi?
Proszę często i gęsto wchodzić w mój temat :D http://syrena.nekla.pl/forum/viewtopic. ... c&start=30
KSIECIU
-#Junior
-#Junior
Posty: 160
Rejestracja: 2009-08-22, 18:53
Lokalizacja: Kanzas

Post autor: KSIECIU »

Witaj!!!
W kwestii opłaty składek OC to Ciebie będzie to dotyczyło od momentu zkupu pojazdu.Do dnia sprzedaży samochodu będzie płacił poprzedni właściciel lub właściciele.Co do stanu Syrenki to Szanowni przedmówcy wypowiedzieli się w tej kwestii. Szału nie ma. Pozdrawiam!!!
Księciu
Awatar użytkownika
anabol
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 3145
Rejestracja: 2008-11-17, 12:10
Lokalizacja: Białobrzegi n Pilicą
Kontakt:

Post autor: anabol »

nie zgadzam sie z kolegą wyżej w kwestii ubezpieczeń ja mam syrene kilkanaście lat a ubezpieczam ją dopiero od tego roku. i też zgodnie z obecnym prawem nie muszę mieć ciągłości w ubezpieczenia mam w PZM. więc o to się nie martw
O czystość forumowych szeregów dbają specjalnie przeszkoleni funkcjonariusze spraw wewnętrznych - moderatorzy.

>wujek Sławek<
Awatar użytkownika
Jarecki
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 516
Rejestracja: 2008-09-07, 00:09
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: Jarecki »

anabol pisze:nie zgadzam sie z kolegą wyżej w kwestii ubezpieczeń ja mam syrene kilkanaście lat a ubezpieczam ją dopiero od tego roku. i też zgodnie z obecnym prawem nie muszę mieć ciągłości w ubezpieczenia mam w PZM. więc o to się nie martw
Ciekawe stwierdzenie. Na jakiej podstawie kolega tak twierdzi? W którym momencie następuje obowiązek tegoż ubezpieczenia?
ODPOWIEDZ