czy oplaca sie kupowac syrene?

nieposegregowane, z dawnych lat, bez opcji zakładania nowych

Moderator: adameo2

mm

czy oplaca sie kupowac syrene?

Post autor: mm »

Witam,

zastanawiam sie, czy w mojej sytuacji warto jest kupowac sobie samochod: bede go potrzebowal tylko na rok- jestem w ostatniej klasie liceum, na studia wyjezdzam. samochod jest mi potrzebny tylko do jazdy po miescie i tylko od czasu do czasu(pare razy na tydzien?).wazne jest dla mnie, zeby byl sprawny i tani(kupno & eksploatacja).z tego powodu zastanawiam sie nad syrenka lub trabantem.

Zwracam sie do Was, jako do milosnikow Syrenek o rade, czy w takiej sytuacji warto jest kupowac 105? czy z kupnem auta w rozsadnym stanie, przy ktorym nie bede musial "nic" robic (czy to w ogole mozliwe przy zabytku? nie bedzie mi szkodzila rdza, stuki itp, byleby samochod przezyl i nadawal sie do czegokolwiek po tym roku- szkoda go, a moglbym go odsprzedac hobbyscie) rejestracja i minimalnym ubezpieczeniem(znizka ze wzgledu na zabytek) zmieszcze sie w 3000zl?

zalezy mi tylko na tym, zeby samochod niezawodnie odpalal i mnie wozil przez 8-9 miesiecy. Czy cos takiego jest w ogole mozliwe? samochod stalby na parkingu strzezonym pod chmurka... zdaje sobie sprawe z kosztow benzyny.podstawowa robocizne mechaniczna/blacharska moge miec zrobiona po znajomosci, ale chodzi mi tylko o rzeczy niezbedne.(kola zimowe? ile orientacyjnie kosztuje komplet?)

pozdrawiam i z gory dzieki za odpowiedzi.
Marcinek 77

Re: czy oplaca sie kupowac syrene?

Post autor: Marcinek 77 »

Kup a nie sprzedarz zarazisz sie pasja :D Warto syrenka jeżeli jest zadbana to bardzo długo pojezdzi bez awari 8)Pode3jzewam ze zmiescisz sie w 1000zl
Awatar użytkownika
Lajer105l
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1683
Rejestracja: 2005-01-25, 21:01
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

Post autor: Lajer105l »

mm pisze:zalezy mi tylko na tym, zeby samochod niezawodnie odpalal i mnie wozil przez 8-9 miesiecy. Czy cos takiego jest w ogole mozliwe?
Jest to możliwe jeżeli będziesz umiał od czasu do czasu otworzyć maskę i sprawdzić czy wszystko jest ok i ..... czy aby napewno jest ok :)

mm pisze:kola zimowe? ile orientacyjnie kosztuje komplet?)
Z tego co się orientuje to tak mniej więcej 300 zł za..... sztukę bo to jest nietypowy rozmiar. Taki rozmiar produkuje napewno Kleber ale czy jeszcze jakaś inna firma to nie wiem.

Pozdro :!:
Szukam Syrenki na sprzedaż
Awatar użytkownika
sereniarz(atom1)
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2467
Rejestracja: 2005-07-28, 23:41
Lokalizacja: z Podlasia
Kontakt:

Post autor: sereniarz(atom1) »

na taki czas nie polecam syreny w ogole za 3 tysiaki mozna kupic trampka z silnikiem od polo i gazem za 2000 w super stanie 1000 starczy spokojnie na rejestracje i eksploatacje wg mnie nie warto inwestowac w syrene jezeli ma ona jezdzic na codzien:) bo to nie do tego auto..kiedys jezdzily ale to inne czasy;) teraz padaja przeguby gubi sie iskra itp itd takie jest moje zdanie i nie chce w zadnym wypadku zniechecac kogos do syrenek!:)
30 VI 1983 po 30 latach produkcji zaprzestano wytwarzania Syreny ;-(
http://img47.imageshack.us/img47/1990/m ... zy1jb5.jpg
Awatar użytkownika
Cinek
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2290
Rejestracja: 2005-01-21, 22:35
Lokalizacja: z pomorza

Post autor: Cinek »

Poszukaj zadbanego malucha, Syrenka wymaga czasu i pieniędzy.
Amerykaniec: "Ok, we have George Bush but we have Stevie Wonder, Bob Hope and Jonny Cash too!"
Polak: "We have Kaczyński and... No Wonder, No Hope and No Cash..."
mm

Post autor: mm »

dzieki za tak szybkie odp.

jezeli chodzi o trabanty, to wydaja mi sie one bardziej dostepne.jest ich wiecej,wiec sa tansze i o czesci nie jest tak trudno...

ale nie da sie ukryc- syrenka pociaga mnie bardziej. decyzja jeszcze nie zostala podjeta.

maluch odpada-mam awersje do tych samochodow.chociaz uwazam, ze za jakis czas stana sie kultowymi autami, jak syreny(dla niektorych osob 126 juz sa:) )


Niestety, chyba rzeczywiscie nie ma wyjatkow od tego, ze jezeli ktos kupuje sobie oldtimera (hie hie:) ) to musi byc przygotowany na wydatki i brak wolnego czasu... to co ja mam, to na pewno w jakims stopniu "choroba na syrenke".
DANCTT

Re: czy oplaca sie kupowac syrene?

Post autor: DANCTT »

Marcinek 77 pisze:Kup a nie sprzedarz zarazisz sie pasja :D Warto syrenka jeżeli jest zadbana to bardzo długo pojezdzi bez awari 8)Pode3jzewam ze zmiescisz sie w 1000zl
Nie słuchaj tego chadlaża mial syren i sprzedał taka to jego pasja
Marcinek 77

Re: czy oplaca sie kupowac syrene?

Post autor: Marcinek 77 »

A gówno to ciebie obchodzi ze sprzedalem :twisted: :twisted: za ta kase kupilem 3 105 jedna na cześci a dwie w miare.Ja syrenkami od 6 roku zycia sie interesuje i mozesz mnie cmoknac :D Lepiej miec wiecej syren i części niz jedna i ich brak 8) A lubia sie sypac
Awatar użytkownika
DAN-CTT
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 367
Rejestracja: 2005-07-05, 07:06
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: DAN-CTT »

takie małe ot

ktoś się podszywa pod mój nick...dlatego zwracajcie uwagę na jego wpisy DANCTT (bez myślnika)

no cóż...znalazł sobie zabawę...trzeba być niepoważnym, żeby tak robić
CHCĘ REMONTOWAĆ WAWĘ...

...ale najpierw remont Syreny

www.klasycznie.pl
Marcinek 77

Post autor: Marcinek 77 »

Sorry że cie obrazilem :wink: Ale nielubie takich ludzi co wytykaja innym
Awatar użytkownika
Lajer105l
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1683
Rejestracja: 2005-01-25, 21:01
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

Post autor: Lajer105l »

Cinek pisze:Syrenka wymaga czasu i pieniędzy.
Nie da się ukryć..... :D

Pozdro :!:
Szukam Syrenki na sprzedaż
Awatar użytkownika
KIEROWCA
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4555
Rejestracja: 2005-02-24, 23:43
Lokalizacja: PRL
Kontakt:

Post autor: KIEROWCA »

Syrenka to wbrew obiegowej opinii bardzo dobry samochod :D Moze i troche gnije [jak wszystko, co Polskie :shock: ] ale wiekszosc napraw jest bardzo prostych do wykonania, takze nie lam sie 8) jesli umiesz od czasu do czasu zajrzec pod maske i chociaz troche cos naprawic to samochod idealny :D :lol: :wink:
A teraz o wadach: :cry:
Problemem moze byc wlasciwie tylko spalanie bo pali jednak troche wiecej od Malca i do tego mieszanki a wiec licz jeszcze koszty oleju... Aaaargh :evil:

Pozdro
::::Poradnik kompleksowej wiedzy syrenkowej ==UZUPEŁNIENIE GLINKI::::
===> http://chomikuj.pl/mariuszw2145/SYRENA <=== :dresiarz
::::Najljepsze jest nalanie do pełna w progi łoju baraniego na gorąco::::
taeda

Post autor: taeda »

Jeśli studiujesz i chcesz mieć spokój ale jeździć-----to absolutnie nie kupuj Syreny !!!!!!
Zdecydowanie----panowie, nie wpuszczajcie tego człowieka w maliny !
Po 25 latach jeżdżenia Syreną--mówię ci ---NIE !!!!.
Natomiast bardzo polecam Trabanta-Polo 1.1.
To naprawdę dobra rzecz i tania ,no i się nie psuje.
Awatar użytkownika
marcys
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1540
Rejestracja: 2005-06-15, 21:31
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Żywiec

Post autor: marcys »

heh sory za trójke to ci moge moje scorpio z gazem sprzedac bo wyjdzie taniej niż srytka. A Syrena+pasja i chyba tylko w tym połączeniu to sie sprawdza.
105L 80' "Helena"
104 66' "Zośka"
104 69' "Baśka" sprzedana
WSK'85 "Wieśka"
126p 78' "żótłek"
Niewiadów N126E'83 "zapiekanka"
Jeep Cherokee ' 91 "brudas"
Peugeot J5 Knaus '91
Bielski klub? nie polecam :(
Awatar użytkownika
Jack
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 871
Rejestracja: 2005-07-02, 21:03
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Jack »

nie syrena to nie jest dobry pomysl dla studenta ktory jadac na zajecia chce przekrecic kluczyk a syrena albo na 2 garah albo cos nie ciagnie albo przegub kup sobie trabanta !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ODPOWIEDZ