Dowcip w wykonaniu policjanta

Aby nudno tu nie było

Moderator: adameo2

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
DeMaDeS
-#Junior
-#Junior
Posty: 135
Rejestracja: 2005-07-19, 17:22
Lokalizacja: Przasnysz

Dowcip w wykonaniu policjanta

Post autor: DeMaDeS »

w miniony czwartek jechalem sobie w kolumnie samochodow (zachowujac bezpieczna odleglosc od poprzedzajacego) z predkoscia kolo 40 km/h, nagle spod sklepu z mojej lewej strony wyjechal samochod wjezdzajac mi prosto przed maske, nie wyhamowalem, stuknalem go w jego prawy bok, predkosc byla mala, rysa na zderzaku, rysa na blotniku, nie chcial sie dogadac wiec wezwalem policje
policjant przyjechal, nie obejzal samochodow, spytal jak bylo i po opowiedzieniu powyższego stwierdzil ze jestem winny poniewaz niezachowalem szczegolnej ostroznosci dojezdzajac do skrzyzowania, zaproponowal mi mandat 220zl i 6pkt, nie przyjąłem wiec teraz bede latał po sądach...

skrzyżowanie... wjazdu na teren prywatny z glowna drogą...
PYJTERSON
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 501
Rejestracja: 2008-03-19, 16:34
Lokalizacja: Georgenberg

Post autor: PYJTERSON »

W przypadku wypadku , po udzieleniu pomocy rannym , lub stwierdzeniu ze rannych brak, warto zabezpieczyć pojazdy trójkątem odblaskowym i zanim wda się w dyskusję z sprawcą kolizji ( wypadku) zrobić fotki fonem ( teraz to już prawie każdy fon ma aparat), uwzględniając znaki drogowe na fotkach jak i innych uczestników ruchu ( świadków) , dopiero wtedy można wdać się w rozmowę.
Z takimi dowodami jest większe prawdopodobieństwo uzyskania swoich racji.
Pod warunkiem że faktycznie nie jesteśmy sprawcą wypadku, kolizji.
jeżdżę Syreną od urodzenia non stop....
To takie małe perpetuom mobile dolnej zwrotnicy, życie po życiu na wieki Syrena :)
http://images77.fotosik.pl/645/9e851aeb87c4a225med.jpg
Awatar użytkownika
Jarecki
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 516
Rejestracja: 2008-09-07, 00:09
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: Jarecki »

Na moją wiedzę to jest tak:, jeśli wyjeżdżał z parkingu, to WŁANCZAŁ się do ruchu. W tej sytuacji musi ustąpić pierwszeństwa przejazdu wszystkim uczestnikom ruchu
Awatar użytkownika
kpt_witko
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 241
Rejestracja: 2008-08-20, 14:47
Lokalizacja: Kraków

Post autor: kpt_witko »

Mam nadzieję, że nie syrenką jechałeś...
Awatar użytkownika
CZESIO1958
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4293
Rejestracja: 2009-06-07, 19:20
Lokalizacja: Mysłowice

Post autor: CZESIO1958 »

Skrzyżowanie 4 pasy i dwópasmówka. Fiat jedzie 4pamówką i skreca w dwópasmówkę czyli opuszcza skrzyzowanie . Daewo jechało z dwópasmówki i stanelo między wysepkami.
Wepchneło się przed Fiata i stukneli sie . Policja stwierdzilą ze Fiat nie ustapil pierwszeństwa. Bo Daewo było z jego prawej (reg. prawej strony).
Acha 4pasmowka była z pierwszeństwem.
motomania na luzie
Awatar użytkownika
Yanosik
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1707
Rejestracja: 2008-07-06, 13:03
Lokalizacja: Piła

Post autor: Yanosik »

Jeśli było skrzyżowanie, to ktoś musiał ustąpić pierwszeństwa przejazdu. Jeśli nie było znaków, a on wyjeżdzał z lewej, więc miał Cie po prawej stronie, czyli musiał Ci ustąpić. Jesli to był wyjazd z posesji lub sklepu, to był wlączający się do ruchu i też powinien ustapić.
Jeśli było uderzenie w bok, to dziwny jest mandat za niezachowanie ostrozności. Przecież tu ewidentnie jedna ze stron nie ustapiła pierwszeństwa. Znajdź sobie świadków.
Awatar użytkownika
CZESIO1958
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4293
Rejestracja: 2009-06-07, 19:20
Lokalizacja: Mysłowice

Post autor: CZESIO1958 »

Na cztero pasmowce było pierwszeństwo skrecałem w lewo z niej. Facet wjechał z prawej, podporzadkowanej. Na całe szczescie zdoląlem uciec. Kurde przecie opuszaczajacy skrzyzowanie ma pierwszeństwo przed wjezdzajacym, a on w dodatku wjezdzał z podpożądkowanej.
motomania na luzie
Awatar użytkownika
Yanosik
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1707
Rejestracja: 2008-07-06, 13:03
Lokalizacja: Piła

Post autor: Yanosik »

Akurat mówiłem o sytuacji demadesa ;)
Awatar użytkownika
motonita
Moderator
Moderator
Posty: 7472
Rejestracja: 2006-12-26, 08:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Post autor: motonita »

Kolego narysuj to na foto:)
Twoj symbol WSK twój bak słodko zaokrąglony...

Dewiacji posiadania nie da się wyleczyć

mój mail:
motonita@syrena.biz
KSIECIU
-#Junior
-#Junior
Posty: 160
Rejestracja: 2009-08-22, 18:53
Lokalizacja: Kanzas

Post autor: KSIECIU »

Witam!!!
W pierwszej sytuacji sprawcą kolizji jest gośc,który włanczał się do ruchu z parkingu przy sklepie.Nie wiem za co funkcjusz chciał nałożyc mandat na Kol. Demadesa.Gdyby nie zachował sczególnej ostrożności w rejonie skrzyżowania nie skończyłoby się na rysach.Warto zrobic dla siebie dokładny szkic z miejsca zdarzenia z uwzględnieniem znaków pionowych i poziomych a później w Sądzie jako obwiniony wnioskowac o sporządzenie takiego szkicu przez Policję.Ciekawe czy będą identyczne?No i trzeba WALCZYĆ bo pieniążki nie lecą z nieba, o punktach nie wspomnę.A swoją drogą nasuwa się pytanie czy sprawca kolizji nie jest przypadkiem rodziną funkcjusza?
W drugim przypadku wina jest po stronie kierującego wjeżdżającego z drogi podporządkowanej.Przecież znaki drogowe stoją wyżej w hierarchii niż zasady ruchu drogowego.Wyżej od znaków są sygnały świetlne a nad wszystkim funkcjusz.Oby tylko posiadający wiedzę fachową i znający przepisy. Przepraszam za tę epistołę.Życzę powodzenia :ok3 Pozdrawiam :grinser
Księciu
Awatar użytkownika
mp79
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 284
Rejestracja: 2005-09-18, 15:56
Lokalizacja: Białystok

Re: Dowcip w wykonaniu policjanta

Post autor: mp79 »

DeMaDeS pisze:w miniony czwartek jechalem sobie w kolumnie samochodow (zachowujac bezpieczna odleglosc od poprzedzajacego) z predkoscia kolo 40 km/h, nagle spod sklepu z mojej lewej strony wyjechal samochod wjezdzajac mi prosto przed maske, nie wyhamowalem, stuknalem go w jego prawy bok, predkosc byla mala, rysa na zderzaku, rysa na blotniku, nie chcial sie dogadac wiec wezwalem policje
policjant przyjechal, nie obejzal samochodow, spytal jak bylo i po opowiedzieniu powyższego stwierdzil ze jestem winny poniewaz niezachowalem szczegolnej ostroznosci dojezdzajac do skrzyzowania, zaproponowal mi mandat 220zl i 6pkt, nie przyjąłem wiec teraz bede latał po sądach...

skrzyżowanie... wjazdu na teren prywatny z glowna drogą...
Jakie skrzyżowanie?! Ludzie... To jakaś paranoja! Wystarczy znajomość elementarnych zasad ruchu drogowego! Od policji to już chyba można tego wymagać... Dobrze zrobiłeś, że nie przyjąłeś mandatu! :ok2
ODPOWIEDZ