Panowie Auto Świat!!!!!!!

nieposegregowane, z dawnych lat, bez opcji zakładania nowych

Moderator: adameo2

Awatar użytkownika
KIEROWCA
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4555
Rejestracja: 2005-02-24, 23:43
Lokalizacja: PRL
Kontakt:

Post autor: KIEROWCA »

papieju pisze:czy mzoe ktos to zeskanowac, chcetnie poczytam
Hmm, jak bede mial dostep do skanera to sie postaram :o :lol: :wink:

Pozdro 8)
::::Poradnik kompleksowej wiedzy syrenkowej ==UZUPEŁNIENIE GLINKI::::
===> http://chomikuj.pl/mariuszw2145/SYRENA <=== :dresiarz
::::Najljepsze jest nalanie do pełna w progi łoju baraniego na gorąco::::
Awatar użytkownika
papieju
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 652
Rejestracja: 2005-03-30, 08:41
Lokalizacja: Włoszczowa
Kontakt:

Post autor: papieju »

Awatar użytkownika
Cinek
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2290
Rejestracja: 2005-01-21, 22:35
Lokalizacja: z pomorza

Post autor: Cinek »

Bardzo, bardzo fajny tekst. :D

Też mi się zdawało, że mój Karton jest jakiś dziwnie zrywny z stosunku do kaszlaka.
Amerykaniec: "Ok, we have George Bush but we have Stevie Wonder, Bob Hope and Jonny Cash too!"
Polak: "We have Kaczyński and... No Wonder, No Hope and No Cash..."
Awatar użytkownika
Franki
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 798
Rejestracja: 2005-01-21, 22:08
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: Franki »

Hmm artykuł chętnie bym poczytał, co do wlewu paliwa, to myślę i myślę, ale nic wymyślić nie mogę :/ jeśli chodzi o ceny to faktycznie paranoja i żeby mnie tu nikt nie dosiadł, ale na dobrą sprawę to za "marny" tysiak ( "marny" w stosunku do ich kwot) można kupić Syrenę w przyzwoitym stanie, można by rzec - tankować i jechać, choć niejednokrotnie taniej...
Co do przebiegów zaś, z tego co słyszałem, podkreślam SŁYSZAŁEM, od jednego z byłych właścicieli, to około 80 tys można było zrobić na oryginalnym fabrycznym wale korbowy, natomiast około połowy tego na wale po renowacji, choć z drugiej strony mnie się wydaje, że jeśli remont wału zrobi dobry fachowiec i użyje dobrych części, a nie tego co ma pod ręką akurat, mowa tu w zasadzie głównie o łożyskach, no i przede wszystkim dobrze go poskłada i wyważy, to na takim wale powinno się przejechać ciut więcej niż nawet na fabrycznym, bo znowóż tak dobrze nie były chyba składane, z resztą sam przed rokiem zakładałem nowy, fabryczny wał i jakoś wydaje mi się że poprzedni który miałem był nawet lepiej od tego poustawiany, na tym są chyba większe rozbieżności w kątach między kolejnymi korbami i to w sumie na oko ustawiając zapłon stwierdziłem. Jeśli zaś chodzi o szlif to nie pamiętam czy słyszałem czy też może czytałem na tym forum gdzieś, ale ponoć tłoki i cylindry mogą przeżyć kilka wałów korborych... Jak mówię, nie są to informacje zdobyte na drodze własnego doświadczenia, ale może na ich podstawie wypowie się długoletni użytkownik, np. Taeda
Pozdro
bende-niebende-bende-bende-niebende-bende
-- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -
Awatar użytkownika
Kapitan Zbik
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 248
Rejestracja: 2005-01-21, 16:17
Lokalizacja: Głubczyce/Trzebnica
Kontakt:

Post autor: Kapitan Zbik »

Z tego co pamiętam, Taeda pisał o przebiegach rzędu 100 tys.
Co do artykułu który zapodał Papieju 2 posty wyżej to faktycznie bardzo ciekawy, z dużą dozą humoru. Jednak czy faktycznie trabant ma większy bagażnik od Syreny? Coś mi się nie chce w to wierzyć, ale nie miałem nigdy trampka, może się mylę..
FSM Syrena 105L, 1976r.
PZL Świdnik, M21W2 Kobuz 1983r.
Romet Ogar 200, Romet Pony 50M-2
Jawa 350TS (638-0) 1988r. (sprzedana)
Aprilia Pegaso 650, 1993r.
FSO Truck DC 1.9D 1997r.
Awatar użytkownika
Franki
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 798
Rejestracja: 2005-01-21, 22:08
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: Franki »

Oj na oko wydaje mi się, że ma większy, w ogóle trampek ma przynajmniej o bak większy bagażnik bo bak jest pod maską :P ale za to dostęp do bagażnika w trabie jest nijaki, przynajmniej w sedanie :/
bende-niebende-bende-bende-niebende-bende
-- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -
Awatar użytkownika
Cinek
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2290
Rejestracja: 2005-01-21, 22:35
Lokalizacja: z pomorza

Post autor: Cinek »

Kapitan Zbik pisze: Jednak czy faktycznie trabant ma większy bagażnik od Syreny? Coś mi się nie chce w to wierzyć, ale nie miałem nigdy trampka, może się mylę..
Nie ma. Mój Universal (kombi) ma bagażnik zbliżony do syrenowskiego.
Amerykaniec: "Ok, we have George Bush but we have Stevie Wonder, Bob Hope and Jonny Cash too!"
Polak: "We have Kaczyński and... No Wonder, No Hope and No Cash..."
Citoz

^Bzdury...!

Post autor: Citoz »

Syrena nie nadaje sie do codziennej jazdy. Ale bzdury! Jezdze swoimi Syrenami co dzien i nie mam problemow. No comments :)
ODPOWIEDZ