Syrena 105 1979r by bubuja1

Pochwal się swoim pojazdem, technicznym wynalazkiem, udanymi zakupami. <br>Wszystko ściśle związane z motoryzacją.
bubuja1
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 310
Rejestracja: 2010-01-21, 22:49
Lokalizacja: Łowicz
Kontakt:

Syrena 105 1979r by bubuja1

Post autor: bubuja1 »

Witam wszystkich forumowiczów...
Na tym forum jestem nowo zarejestrowanym forumowiczem ale nie zmienia to faktu, że czytam już od dawna...

Pod wpływem chwili i sentymentu stałem się posiadaczem KRÓLOWEJ.
Wprawdzie już od dawna szukałem 105 z racji, że z takim autem się wychowałem oraz, że był to pierwszy samochód taty. Starałem się znaleźć tę właściwą ale chęć niesienia pomocy przez łowickich urzędników WK była na tle duża, że szybko mnie od tej myśli odwiedli...

Także we środę do listy pojazdów można dopisać poniższą Syrenę:


Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


Generalnie co jeszcze o aucie - rok 79. blacha w db stanie - oczywiście do lakierowania ale wszystko w swoim czasie. Najprawdopodobniej auto będzie czekało na lepsze czasy...

Mechanika, silnik itd stan idealny. Auto z oryginalnym przebiegiem 23 kkm. Plomby na liczniku, brak luzów w układzie kierowniczym, hamulce żylety, generalny stan techniczny bdb. Mankamentem jest brak papierów. Oczywiście umowę mam z oświadczeniem potrzebnym do rejestracji jako zabytek ale to nie teraz. Może ktoś wie skąd są tablice, które są na niej?

Jeśli chodzi o dalsze losy auta, okaże się w najbliższym czasie czy będzie robiona. Na dzień dzisiejszy tak jak pisałem wcześniej chyba zostanie postawiona i będzie czekała na właściwą chwilę.

Mówi się, że czasami można pożałować nieprzemyślanych, spontanicznych decyzji. Ja swojej nie żałuje - w końcu Syrena zyskała ostatnio światową sławę ;-)


A tutaj żeby nikt nie myślał, że Syrena się zmarnuje linki do moich obecnych aut i projektów...

Jaguar Mark V
http://automobilista.boo.pl/viewtopic.php?t=1210

Vauxhall Cresta
http://automobilista.boo.pl/viewtopic.php?t=536

SHL M11 x2
http://automobilista.boo.pl/viewtopic.p ... sc&start=0

Pozdrawiam Wszystkich
Ostatnio zmieniony 2011-06-13, 21:46 przez bubuja1, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
anabol
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 3145
Rejestracja: 2008-11-17, 12:10
Lokalizacja: Białobrzegi n Pilicą
Kontakt:

Post autor: anabol »

mi sie wydaje że syrena jest bardzo ładna cena za nią tez była dobra jak pisałem w innym temacie.... oby remont poszdł pomyślnie:) :helm gratuluje nowego nabytku i pozdrawiam :ok3

[ Dodano: 2010-01-24, 10:57 ]
PS. wydaje mi się że to nie jest rocznik 79 tylko starszy :faja
O czystość forumowych szeregów dbają specjalnie przeszkoleni funkcjonariusze spraw wewnętrznych - moderatorzy.

>wujek Sławek<
bubuja1
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 310
Rejestracja: 2010-01-21, 22:49
Lokalizacja: Łowicz
Kontakt:

Post autor: bubuja1 »

Fakt faktem - wnętrze naprawdę wygląda jak nie używane, byłem zaskoczony jak do mnie przyjechała... Bo generalnie auto po raz pierwszy w moim życiu kupiłem poprzez zdjęcia... Mało tego nawet nie wykonałem żadnego telefonu tylko rozmowy poprzez gg.

Co do roku - nie wypowiadam się w tej chwili jak uda mi się odczytać nr ramy będziemy mogli dyskutować... Czekam teraz jak zejdą mrozy żeby trochę ją ogarnąć.

Ważne że nie ma braków oprócz listwy na przedni błotnik, ale to Pikuś - Pan Pikuś podłóg tego co muszę walczyć z jaguarem. Notabene klamki do Jagiego kosztowały mnie zbliżone pieniądze co Syrena... :/
Awatar użytkownika
anabol
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 3145
Rejestracja: 2008-11-17, 12:10
Lokalizacja: Białobrzegi n Pilicą
Kontakt:

Post autor: anabol »

to jak to nie musiałeś po nią jechać? :helm ja nie jechałem tylko dlatego ze troche daleko miałem...
O czystość forumowych szeregów dbają specjalnie przeszkoleni funkcjonariusze spraw wewnętrznych - moderatorzy.

>wujek Sławek<
bubuja1
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 310
Rejestracja: 2010-01-21, 22:49
Lokalizacja: Łowicz
Kontakt:

Post autor: bubuja1 »

Osobiście nie jechałem ze względu na bardzo gorący okres w pracy. Mam lawetę busa i osobę, która może taki zestawem jeździć więc wujo został oddelegowany do transportu Syreny do mnie do Łowicza. Do przejechania było 500km w obie strony ale opis i rozmowa na temat stanu auta była zachęcająca... Tak naprawdę to nie było jechane specjalnie po syrenę - załatwione zostały pewne sprawy pod Krakowem ;-). Targi cenowe odbyły się przez gg ;-) powiedziałbym że bardzo owocne... :devil3
Awatar użytkownika
CZESIO1958
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4298
Rejestracja: 2009-06-07, 19:20
Lokalizacja: Mysłowice

Post autor: CZESIO1958 »

:D OO widzę ze tu tez prezentujesz Syrenę
I bardzo dobrze :ok3
motomania na luzie
Awatar użytkownika
pietrusek
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 287
Rejestracja: 2006-01-02, 18:14
Lokalizacja: Łowicz

Post autor: pietrusek »

Witam nowego syreniaza w łowiczu i gratuluje zakupu syrena ładna i patrzac na twojego Vauxhala szykuje sie idealna syrena,a co do łowickiego wk to widze ze nie tylko ja mam niezbyt dobre zdanie o nich.Powodzenia w eksploatacij polskiej mysli technicznej.
...rób albo nie,nigdy nie próbuj robić...
bubuja1
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 310
Rejestracja: 2010-01-21, 22:49
Lokalizacja: Łowicz
Kontakt:

Post autor: bubuja1 »

Cieszę się, że w razie co będzie ktoś blisko ;-). To twoja syrena stała tam na Kwiatku przy trasie czy to kotoś inny?
Awatar użytkownika
pietrusek
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 287
Rejestracja: 2006-01-02, 18:14
Lokalizacja: Łowicz

Post autor: pietrusek »

Nie niestety to nie moja syrena aktułalnie jestem syreniarzem bez syreny w trakcie poszukiwan czegos konkretnego a pomoca słuze a i jak jakies czesci potrzebne beda to cos sie znajdzie.
...rób albo nie,nigdy nie próbuj robić...
KSIECIU
-#Junior
-#Junior
Posty: 160
Rejestracja: 2009-08-22, 18:53
Lokalizacja: Kanzas

Post autor: KSIECIU »

WITAM !!!
Ładny zakup! Gratuluję!!
Twoja Syrena pochodzi z dawnego województwa krakowskiego.Więcej ustalisz dzwoniąc do WK w Krakowie.Tam posiadają wykaz wyróżników tablic jakie zostały przydzielone WK na terenie dawnego województwa krakowskiego.Życzę owocnych poszukiwań.
Pozdrawiam.
PS.Przeczytaj wiadamośc na priv.
Księciu
Awatar użytkownika
Magister
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4491
Rejestracja: 2007-04-26, 20:00
Lokalizacja: Chełmno
Kontakt:

Post autor: Magister »

KSIECIU pisze:Więcej ustalisz dzwoniąc do WK w Krakowie
Czasami można dostać młodych niż czegoś się dowiedzieć w WK. Sam próbowałem się czegoś dowiedzieć w WK w Białystoku telefonicznie za przeproszeniem g....o powiedzą bo im się nie chce :klnie
Awatar użytkownika
motonita
Moderator
Moderator
Posty: 7472
Rejestracja: 2006-12-26, 08:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Post autor: motonita »

Syrenka jak syrenka:) niejest zle:)

przednie blotniki to plastik?

a masz tabliczke znamionowa? moze cos z rokiem pomoge:)
Twoj symbol WSK twój bak słodko zaokrąglony...

Dewiacji posiadania nie da się wyleczyć

mój mail:
motonita@syrena.biz
bubuja1
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 310
Rejestracja: 2010-01-21, 22:49
Lokalizacja: Łowicz
Kontakt:

Post autor: bubuja1 »

Przednie błotniki to metal ;-) tabliczka jest ale mnie nie ma tam gdzie stoi Syrena...
Jak zdobędę dam znać.
radekk
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 775
Rejestracja: 2005-01-21, 23:01
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: radekk »

Aż łza w oku się kreci patrząc na rejestrację. Trochę młodsza od mojej a starsza od dużego fiata teścia
KSIECIU
-#Junior
-#Junior
Posty: 160
Rejestracja: 2009-08-22, 18:53
Lokalizacja: Kanzas

Post autor: KSIECIU »

marcin459 pisze:
KSIECIU pisze:Więcej ustalisz dzwoniąc do WK w Krakowie
Czasami można dostać młodych niż czegoś się dowiedzieć w WK. Sam próbowałem się czegoś dowiedzieć w WK w Białystoku telefonicznie za przeproszeniem g....o powiedzą bo im się nie chce :klnie
Niestety tacy są prawie wszyscy .Ale gdzie dany wyróżnik tablic został przydzielony nie jest tajemnicą, i informacja ta może byc udzielona na telefon. Wtedy ułatwi to ustalenie poprzedniego właściciela.
Pozdrawiam!
Księciu
ODPOWIEDZ